ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 20:02

BBP Genel Başkanı Destici, Sakarya'da


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yargı nerdeyse bağımsızlığını yitirmiş vaziyette ve tamamen yargıya müdahale ediliyor. Başlayan tahliyelerin önemli bir kısmı vicdanları yaraladı. Bu tahliyelerin içinde gerçekten dışarıda olması gerekenler vardı ama polisimizi, askerimizi, sivil vatandaşlarımızı bombalarla silahlarla öldürenlerin tahliyelerine asla taviz vermeyiz" dedi.
Partisinin Arifiye ilçesindeki seçim irtibat bürosunun açılışına katılan Destici, yerel seçimlerin hem ülke hem de partisi açısından farklı olacağını belirterek, bu seçimin partisi açısından ilklerin yaşanacağını söyledi.
Yerel yönetimlerde ülkenin en başarılı partisi olduklarını anlatan Destici, "Ama maalesef imkanlarımız kısıtlı olduğu için sesimizi fazla duyuramıyoruz ve başarımızı millete gösteremiyoruz" diye konuştu.
Destici, 2009 yılında 20 belediye başkanlığı kazandıklarını ifade ederek, bu belediye başkanlıkların hepsini iktidar ve diğer partilerden kazandıklarını belirtti.
BBP'nin diğer partilerden daha çok hizmet yaptığını dile getiren Destici, "Biz siyasetimizi menfaat ve partimiz için değil, millet için yapıyoruz" ifadesini kullandı.
Meclisteki siyasi partilerin bir saatlik seçim maliyetlerinin kendilerinin tüm seçim maliyetlerinden fazla olduğunu öne süren Destici, "AK Parti'ye 185 milyon lira, CHP'ye 92 milyon lira ve MHP'ye 46 milyon lira seçim yardımı verildi. Bu, adaletsiz ve hukuksuz ama bir yönüyle kılıfı hukuka uydurulmuş bir yardımdır" şeklinde konuştu.
Rus işgali altındaki Kırım'da işgal yokmuş gibi gösterilmeye çalışıldığına işaret eden Destici, "Rusya, 'orada Ruslar var gerekirse işgal ederim' diyor. Rusya'ya denecek şudur; Kırım bir Türk yurdudur. Siz Kırım'a Sovyetler Birliğinde girdiniz ve milyonlarca soydaşımızı, dindaşımızı katlettiniz. Milyonlarca insanı yerinden yurdundan sürdünüz. Milyonlarca insanı ölüme terk ettiniz. Bu yaptığınız soykırımdır" dedi.
- "Başlayan tahliyelerin önemli bir kısmı vicdanları yaraladı"
Destici, Türkiye'nin son günlerde özellikle hukuk sistemiyle ilgili önemli problemler yaşadığını anlatarak, şunları kaydetti:
"Yargı neredeyse bağımsızlığını yitirmiş vaziyette ve tamamen yargıya müdahale ediliyor. Başlayan tahliyelerin önemli bir kısmı vicdanları yaraladı. Bu tahliyelerin içinde gerçekten dışarıda olması gerekenler vardı ama polisimizi, askerimizi, sivil vatandaşlarımızı bombalarla silahlarla öldürenlerin tahliyelerine asla taviz vermeyiz. Her ne kadar mahkeme süreci bitmemiş olsa bile milletin gözü önünde işlenmiş cinayetler var. Bu vicdanları çok derinden yaralamıştır. Bu tahliyeler yargı sistemine büyük bir güvensizlik getirmiştir. Yargı sistemine olan güven zedelenirse o ülkede kargaşa olur."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER