ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 19:00

BBP Genel Başkanı Destici Gümüşhane'de


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu ülkenin birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve refaha ihtiyacı var. Bu toplumu yönetenler, bunlara dikkat etmek ve hayata geçirmek zorundadırlar" dedi.
Destici, partisince Gümüşhane Zafer Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri'nin memleketi olan bir ilde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Seçim meydanlarında milletin gündeminin konuşulmadığını savunan Destici, "Kırım, Doğu Türkistan, Suriye konuşulmuyor. İşsizlik, yoksulluk, fakirlik, gelir dağılımdaki adaletsizlik, bunlar konuşulmuyor. Ya ne konuşuluyor? Bir kayıkçı kavgası konuşuluyor ve buradan bir siyasi rant elde edilmeye çalışılıyor. Milletimiz ayrıştırılıyor, milletimiz farklılaştırılıyor ve bunlardan siyasi rant elde edilmeye çalışılıyor. Biz onlardan değil, birliktelikten, beraberlikten kardeşlikten yana olacağız" diye konuştu.
Ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu vurgulayan Destici, şöyle devam etti:
"Bu toplumu yönetenler bunlara dikkat etmek ve hayata geçirmek zorundadırlar. Biz kimseyi ayırmıyoruz, herkese adalet vaat ediyoruz, Çünkü her şeyin başı adalettir ve hiç kimse adaletten korkmamalıdır. Ülkede yaşayan hiç kimse zan altında kalmamalıdır. Biz birinci olarak adalet, ikinci olarak ahlak vaat ediyoruz. Çünkü ahlakı kaybeden toplumlar her şeyini kaybeder. Demokrasi vaat ediyoruz. Herkes için demokrasi vaat ediyoruz. Seçim kanununu liderlerin belirlediği bir demokrasi değil, tam demokrasi vaat ediyoruz. Şehirlerimizin, köylerimizin güvenli olduğu bir Türkiye vaat ediyoruz. Bu 75 milyon doğduğu yerde alnı ak, başı dik ve karnı tok yaşayacak. Bu millet her şeye layık, birileri tok, birileri aç olmayacak. Biz bugüne kadar yanlış bir şey söylemedik. Biz asla aldatarak milletimizden oy almak istemedik ve bundan sonra da olmayacağız."
Destici, konuşmasının ardından partisinin Gümüşhane Belediye Başkan adayı Turgut Şahinöz ile vatandaşları selamladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER