ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 11:44

Bayramlıklar Hayır Çarşısı’ndan


Maddi imkânsızlıklar sebebiyle bayramlık kıyafet alamayan ilçe sakinleri Bağcılar Belediyesi Hayır Çarşısı’na yoğun ilgi gösteriyor. İlçede yaşayan hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi gören 'Hayır Çarşısı' her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi yoğun ilgi görüyor.

Sosyal ve kültürel projeleri hayata geçirerek ilçe sakinlerinin sorunlarına çözüm bulan Bağcılar Belediyesi’nin Güneşli Meydanı’nda açtığı Hayır Çarşısı, hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü kuruyor. Hafta sonları hariç 5 gün açık olan Çarşı’yı her gün ortalama 60’a yakın aile ziyaret ediyor. Çarşı’da, her yaştan insan birçok ünlü firmaya ait kıyafeti alabiliyor.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, 'Veren El ile Alan Elin Buluşturulması' sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, özellikle ilçede faaliyet gösteren firmaların yardımlarını ihtiyaç sahibi hemşerilerine ulaştırdıklarını belirtti. Çağırıcı, "Mübarek Kurban Bayramı’nda bütün hemşerilerimin mutlu olmasını istiyorum. Bayramlar birlik, beraberlik ve paylaşma günleridir. Çarşıda her yaştan insanımız için kıyafetler bulunuyor. Anne ve babalar çocuklarına bayramlık alma sevincini yaşıyorlar." diye konuştu.



 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER