ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 17:30

Bayramlaşma timleri sokak sokak dolaşıp İzmirlilerle bayramlaştı

Bayramlaşma timleri sokak sokak dolaşıp İzmirlilerle bayramlaştı


İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, il merkezi ve ilçelerde mahalle mahalle, ev ev dolaşarak vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. Yolda yürüyenlere, esnaflara ve durdurdukları toplu taşıma araçlarıyla otomobillerdeki sürücü ve yolculara şeker ikram edip tebrik kartı verdiler. Vatandaşlar, bayramlaşma timlerinin sürprizi karşısında memnuniyetlerini ifade etti.

İzmir Toplum Destekli Polislik Şubesi ekiplerinin, sosyal sorumluluk projeleri kapsamındaki uygulamalarına bir yenisini daha eklendi. Geçen Ramazan Bayramı'nda 2 bin 500 kişiyle sokak iftarlarında biraraya gelen polis memurları, Kurban Bayramı arifesinde ise mahalleleri dolaşarak vatandaşların bayramını kutladı. İlk gün yaşanacak yoğunluk sebebiyle arife günü sokağa çıkan ekipler, önce Karşıyaka Çarşısı ve Karşıyaka İZBAN durağındakilerle tek tek bayramlaştı. Özellikle çocukların, polis abla ve ağabeylerine ilgisi yoğun oldu. Şeker ve bayram tebriği dağıtan polisler, ayrıca güvenli internet kullanımıyla internetin çocuklar ve gençler üzerindeki olumsuz etkilerini anlatan broşürler dağıttı. Bayramda yaşanabilecek evden hırsızlık olaylarına karşı uyarılarda bulundular. Toplum Destekli polisler, minibüs ve özel otomobilleri de durdurarak sürücüleri ve yolcularının da bayramını kutladı. Toplu taşıma araçlarında yolculara şeker ikram edip bayram kartı ve bilgilendirici broşür dağıttılar. Mahalleleri dolaşarak ev ziyaretleri de yapan ekipler, ailelerin Kurban Bayramı’ndaki ilk misafirleri oldu. Karşıyaka ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde Ahmet ile Cahide Yaldızlı çiftine misafir oldular. Çocuklarını daha önce Çanakkale ve Şirince gezilerine götüren polislerin ziyaretinden memnun kalan aile, bayramlaşma uygulamasını da beğendiklerini söyledi.

Bayram boyunca 50 bine yakın vatandaşla bayramlaşmayı planlayan Toplum Destekli Polislik Şubesi, 15’er kişiden oluşan 10 tim olmak üzere 150 kişilik ekiple uygulamayı sürdürecek. Motorlu ve yaya olarak dolaşacak ekipler ev, esnaf ve arabaların yanısıra cami, kilise ve cemevlerine de bayramlaşmaya gidecek.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER