ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 18:03

Bayramlaşma programında partiye katılım


AK Parti’de bayramlaşma programı parti binasında düzenlenen törenle gerçekleşti.

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili başkanlığında gerçekleşen bayramlaşma programı Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Zafer Kara, Kozan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kurtaran, teşkilat üyeleri ve partili vatandaşlar katıldı. Programda CHP’den AK Parti’ye geçen Selami Bozkurt’un rozetini Belediye Başkanı Kazım Özgan taktı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bilgili, “Bayramlar yardımlaşmanın, dayanışmanın birlik ve beraberliğin doruk noktasına ulaştığı günlerdir. Ülkemizdeki bu bayram huzurunun dünyadaki bütün ülkelere de tecelli olmasını diliyoruz. Özellikle Suriye ve Mısır gibi ülkelerde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin de bundan sonraki senelerde bizler gibi huzurlu ve mutlu bir şekilde bayramlarını idrak etmelerini diliyoruz. Hepinizin bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.” dedi.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ise şunları söyledi: “Partimizin düzenlemiş olduğu Kurban Bayramı'na katılan tüm değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Kozan Başbakanımızın Kozan ziyaretinde destan yazdı. Bundan dolayı sizlere teşekkürlerimi tekrardan iletmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta sonu ilçemize gelen Başbakanımız ilçemizi ziyaretinden oldukça memnun kaldı. Başbakanımızın danışmanları belediyeden Hoşkadem Camii arasına kadar Başbakanımızın yürümesine 'ilk defa bir şehirde böyle gezdi' diyorlar. Sayın Başbakanımızın ilçemize ziyaretinden oldukça memnun kaldığını gözlemledik. Sayın Başbakanımızı ilçemizde görmekten tüm Kozan halkı gibi ben de memnun oldum. Başbakanımıza karşı göstermiş olduğu yakın misafirperverliğinden dolayı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Mutlu bir gün yaşıyoruz. Bayramlar kardeşliğin ve barışın yaşandığı günlerdir. Bu bayramda inşallah Suriye, Mısır, Arakan, Filistin ve daha birçok ülkede yaşayan Müslüman kardeşlerimiz bayramlarını inşallah en iyi şekilde idrak ederler. İçinizde küskün olan varsa bu bayramda barışsınlar. Bayramlarda yardımlaşma olur. Allah size ve ailenize hayırlı bayramlar nasip eylesin.”

Bayramlaşmada, AK Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan ve Kozanlı hemşehrilerinden destek beklediğini ifade eden işadamı Zafer Kara, “Şu an aday adaylığım kesinleşmemiş olup, bayramdan sonraki hafta düzenleyeceğimiz bir basın toplantısı ile aday adaylığımı açıklayacağım.” şeklinde konuştu.

CHP’DEN AK PARTİ’YE KATILDI

CHP’den AK Parti saflarına katılan Selami Bozkurt ise AK Parti çatısı altında bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, bundan sonra ilçedeki ova köylerinde AK Parti için çalışacağını ifade etti. Bozkurt rozetini Belediye Başkanı Kazım Özgan taktı. Yapılan konuşmaların ardından programa katılan heyet partili vatandaşlar ile bayramlaştı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER