ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:45

Bayram ve kurbanlık parası, fünye ile patlatıldı


Bolu'da fünye ile patlatılan çantadan, 80 yaşındaki bir kadının bayram alışverişi ve kurbanlık için bankadan çektiği para çıktı.

İzzet Baysal Caddesinde bir bankın üzerinde şüpheli bir çanta olduğu bilgisini alan polis ekipleri, bölgeye gelerek güvenlik önlemi aldı.

Olay yerine gelen bomba imha ekiplerince fünye ile patlatılan çantanın içerisinde bulunan paralar çevreye dağıldı. Polis ekiplerince çevreye dağılan paralar toplanırken, çantadan bir bankaya ait hesap kartı ve nüfus cüzdanı çıktı.
Yaptığı araştırmada söz konusu çantanın 80 yaşındaki Fatma Kalyoncu'ya ait olduğu tespit edildi.

Bahçelievler Polis Merkezine giderek ifade veren Kalyoncu, çıkışta AA muhabirine yaptığı açıklamada, bayram alışverişi yapmak için çarşıya geldiğini anlattı.

Bir mağazaya etek almak için girdiğini belirten Kalyoncu, "Eteğin parasını cebimde bulunan parayla ödedikten sonra çantamın yanımda olmadığını fark ettim. Daha sonra caddede çantamı aramadım ama bulamadım" dedi.

Kalyoncu, emekli maaşını 1 Ekim'de çektiğini dile getirerek, "Cüzdanımda yaklaşık bin 300 lira bulunuyordu. Bu parayla hem bayram alışverişi yapacaktım hem de kurbanlık alacaktım. Şimdi ne yapacağım" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER