ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 14:04

Bayram telaşı en çok tatlıcıların yüzünü güldürdü


Siirt’te Kurban Bayramı alışverişiyle piyasanın hareketlenmesi en çok esnafın yüzünü güldürdü. Havaların serin olması nedeniyle tatlıcı esnafı, baklava siparişlerine yetişemiyor.

Ramazan Bayramı'nda bulamadıkları yoğunluğu bu Kurban Bayramı öncesi yaşadıklarını belirten pastane işletmecisi Veysel Avados, “Son bir haftadır Siirt genelinde yaşanan bayram alışverişi piyasayı ciddi anlamda hareketlendirdi. Siirt ve ilçelerinden gelen baklava siparişlerine 24 saat çalışarak yetişmeye çalışıyoruz. Geçen Ramazan Bayramı arifesinde havaların sıcak olması nedeniyle baklava talebi azdı, ancak mevsimlerin sonbahara denk gelmesi ve havaların serin olması nedeniyle tatlı talebi de arttı. Siirt merkez yanı sıra ilçelerden gelen vatandaşların tatlı siparişine 24 saat çift vardiya çalışarak yetişmeye çalışıyoruz. En fazla fıstıklı burma, fıstıklı baklavaya ve kadayıfa talep var.” dedi.

Avados, Siirt genelinde tüm tatlıcıların işlerinde yoğunluk yaşandığını belirterek, yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER