ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 12:05

Bayram öncesi tatlıcılar denetlendi


Başakşehir Belediyesi yaklaşan bayram öncesi, oluşturulan ekiplerle ilçedeki fırın, pastane ve unlu mamul işletmelerinde gıda hijyeni denetimlerini artırdı.

Başakşehir Belediyesi Kurban bayramı öncesi üretimi ve tüketimi artan tatlı ve unlu mamullerin yapıldığı imalathanelerde denetimleri artırdı. Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından yıl içinde rutin olarak yapılan denetimlerde evrak, portör muayenesi, vektörel ilaçlama, ruhsat kontrolleri yapılarak imalathaneler hijyen açısından denetleniyor. İşyerlerinin önce ruhsat açısından yasallığı, ardından imalat ve satış yapan personelin hijyen koşullarına uyup uymadıkları, imalat yapılan yerlerin fiziki durum ve teknik donanımları ve imalat için gerekli olan malzemelerin depolandığı alanlar inceleniyor. Ekipler yaptığı denetimlerde, eksik görülen noktaların düzeltilmesi için gereken uyarılarda bulunuyor.

Denetimlerle ilgili bilgi veren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, belediye olarak vatandaşın sağlığını öncelikli olarak gözettiklerini belirtti. Özellikle bayram öncesinde gerçekleştirilen denetimlerde amaçlarının halkın kaliteli sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamak olduğunu aktaran Uysal, "Vatandaşımızın bayram sofralarına gelen özellikle tatlı ve diğer unlu mamulllerin hijyenik ortamlarda üretilmesi için ekiplerimiz hassasiyetle çalışmalarına devam ediyor. Sadece iş yerlerinin değil aynı zamanda çalışanların da portör muayenelerini ücretsiz yaparak, çalışanlarımızın da sağlığını korumaya çalışıyoruz. Kurban Bayramı’nın manevi huzuruna gölge düşürecek her türlü menfi durum için şimdiden önlemlerimizi alıyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER