ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 12:13

Bayram kortejinde balonlar patladı: 6 kişi yaralandı


Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende kortej geçişi sırasında bir aracın içinde bulunan helyum gazıyla şişirilmiş balonlar patladı. Dört tarafı Antakya Arkeoloji Müzesi'nin resimlerinin yerleştirildiği platformlarla kapatılan araçta meydana gelen patlama nedeniyle içerdeki 10 kadından 6'sı yaralandı.

Antakya Atatürk Caddesi'nde Cumhuriyet'in kuruluşunun 90'ıncı yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törenlerde kortej geçişi sırasında bir kaza yaşandı. Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün hazırlattığı aracın içerisine yerleştirilen ve helyum gazı ile doldurulmuş balonlar tam da Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat ve Antakya Belediyesi Başkan Vekili Serdar Güven'in yer aldığı protokol tribünün önünde patladı.

Patlama sonrası yangın çıktı. Araçta bulunan 10 kadın yaşadıkları büyük panik sonrası kendilerini araçtan aşağı attı. Elleri ve yüzlerinde yanıklar oluşan kadınlardan 6'sının ilk tedavileri alana gelen ambulanslarda yapıldı. Güvenlik güçleri aracın arka kapısını açarak yanan gazete parçalarını dışarı attı. Yaşanan bu kazanın ardından törenler kaldığı erden devam etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER