ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 10:54

Bayram harçlığını yeni aldı!


Sultangazi'de, Selim Aktaş isimli vatandaş, Kurban Bayramı öncesi bayram harçlığı olan 400 lirasını düşürdü. Yoldan geçen bir kadın, parayı bularak esnaflardan birine teslim etti. Aktaş, yaklaşık 1 ay sonra esnaftan parayı teslim aldı.

Olay, Sultangazi 50. Yıl Mahallesi'nde Kurban Bayramı öncesi bir alışveriş merkezinin önünde yaşandı. Selim Aktaş, kaldırımda yürüdüğü sırada bayram harçlığı olan 400 lirasını düşürdü. Düşen parayı yoldan geçen bir kadın bularak en yakın iş yerine teslim etti. Olay, güvenlik kameraları tarafından görüntülenirken, medyada da yer aldı. Kendisini haberlerde gören Aktaş, iş yerine parayı teslim almaya geldi. İşletme sahibi İbrahim Hürses'den bayram harçlığını teslim aldı.

Düşürdüğü paranın bayram harçlığı olduğunu ifade eden Aktaş, "Memlekete gidecektim, otobüse tam 1 saat kalmıştı. Bayram öncesi alışveriş yapıyordum. Para cebimden düşmüş. Paranın düştüğünü bir süre sonra fark ettim ve 'giden gitti' dedim. Arkadaşlarım paranın bulunmasıyla ilgili haberi televizyondan görünce beni aradılar. Parayı bulan abla çok sağolsun buraya teslim etmiş. İbrahim ağabeyden de parayı geri aldım." diye konuştu.

Bir kaç kişinin geçtiğini ama parayı görmediğini belirten iş yeri sahibi Hürses de, "Selim kardeşimizin parası düşüyor, tabi biz tanımıyoruz. Bir kaç kişi geçiyor paraya basıyor ama görmüyor. İki tane hanımefendi geçerken parayı görüp bize getirdiler. Kaybolan paranın haberi yapılınca kaybeden Selim kardeşimiz geldi ve paranın kendisine ait olduğunu söyledi. Biz de kameralara baktık, gerçekten de parayı düşüren o kişiymiş. Teslim ettiğimiz için de çok mutluyuz." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER