ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 15:51

Bayraktepe'ye yoğun ilgi


 Türkiye'de önemli kayak merkezleri arasında yer alan Bayraktepe'ye farklı ülkelerden gelen turistler, sarı çam ormanlarıyla çevrili pistlerde kayak yapmanın keyfini yaşıyorlar.
    
Bölgede etkili olan son yağışlarla kar kalınlığının 130 santimetreye ulaştığı Bayraktepe Kayak Merkezi, yerli ve yabancı turistlerde yoğun ilgi görüyor.
    
Kış turizminin gözde yerlerinden olan Bayraktepe'de, güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler sarı çam ormanlarıyla çevrili pistlerde kayak yaparak eğleniyorlar.
    
Bayraktepe Kayak Merkezi'ndeki otellerde yılbaşında doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı öğrenildi.
    
Çam Kar Otel Genel Müdürü Murat Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayak merkezinde yüzde 100 kapasiteyle çalıştıklarını belirterek, bütün pistlerin kayak severler için hazırlandığını ifade etti.
    
Havanın da güneşli olmasından dolayı turistlerin güzel bir gün yaşadığını vurgulayan Demir, ''Pistlerimiz geniş bir şekilde kayak için hazırlandı. Şu anda 3 telesiyej tesisi dağın zirvesine turistleri taşıyor. 9 adet pistimizde binlerce kayak sever kızak, snowboard ve kayak yapıyor. Bu sezonu inşallah hep böyle dolu geçiririz'' diye konuştu.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER