ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 17:35

Bayraktar: "Kentsel dönüşümde vatandaşlarımızın yanındayız"

Bayraktar: "Kentsel dönüşümde vatandaşlarımızın yanındayız"


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Tokat, önemi bakımından mutlaka kentsel dönüşümün olması gereken belli ilerimiz arasında. Çok güzel bir konumu, bereketli toprakları, sebze ve meyvenin deposu olan ilimizde kentsel dönüşümü, çevreye zarar vermeden öne çıkarmamız lazım. Tokat’ın marka değerini artırmamız gerekir.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, başta kentsel dönüşüm çalışmaları olmak üzere çeşitli temaslar için Tokat’a geldi. Bakan Bayraktar, Tokat Valisi Mustafa Taşkesen’i ziyaretinde, kentsel dönüşümde vatandaşın talebini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Bayraktar, "Biz kentsel dönüşümün olduğu yerlerde vatandaşa kira yardımı yapıyoruz. 18 ay kira veriyoruz. Vatandaş kredi çekerse faizinin bir kısmını biz ödüyoruz. Ruhsat harcı yok, vergi yok, KDV yok, bütün kentsel tasarımlarda, projelerde alabildiğine kolaylık sağlıyoruz." diye konuştu.

Bayraktar, bakanlık kuruluşları olarak vatandaşların talepleri dışında da riskli binaları tespit ettiklerini belirterek, "Bize, kentsel dönüşümü vatandaş istemiyor deniliyor. Biz de onun için bu işi, vatandaşın talebini artırarak yapmak istiyoruz. Vatandaş nasıl kendi sağlığına bakıyorsa evi de öyle bakmalı. İnsanlarımıza biz her türlü yardım konusunda halkın yanındayız. Vatandaşlarımız bize evimi yenilemek istiyoruz diye gelsin, versin müteahhide, biz her türlü yardıma hazırız." şeklinde konuştu.

Tokat Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bulut Çubuk da kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bayraktar, beraberinde AK Parti Tokat Milletvekili Dilek Yüksel ve AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ile basın mensuplarının sorularını da değerlendirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER