ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 13:55

Bayraktar, Ergene Havzası'nı denetleyecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ergene Havzası'ndaki atık su tesislerini yerinde inceleyecek. Bakan Bayraktar, haftasonu bürokratlarıyla birlikte Trakya ve Ergene Havzası'nda incelemelerde bulunacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Ergene Havzası'nın Atıksu Arıtma Tesisleri ile ilgili toplantı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, makamında kabul ettiği Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ile Ergene Havzası Atıksu Arıtma Tesisleri ile ilgili toplantı yaptı. Trakya Havzası'nın, çevre kirliliği ile ilgili genel bir değerlendirme yapılan toplantı da katı atık tesisleri, atıksu arıtma tesisleri ve yeni oluşturulacak olan 5 atıksu arıtma tesisi hakkında değerlendirme yapıldı. Atıksu arıtma tesisleriyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunulan projelerle ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.

Toplantıya Bakan Bayraktar’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Sedat Kadıoğlu, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Çağatay Dikmen ve Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ceyhan katıldı.

ERGENE HAVZASI'NDA 2 BİN 947 DENETİM SONUCU 13 MİLYON LİRA CEZA KESİLDİ

Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, haftasonu bürokratlarıyla birlikte Trakya ve Ergene Havzasında incelemelerde bulunacak. Bakan Bayraktar, Tekirdağ ziyareti kapsamında Ergene Havzası incelemesinden sonra, Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binası açılışını yapacak ve Tekirdağ Valiliği ile Tekirdağ Belediye Başkanlığı’nı ziyaret edecek.

Daha önce Ergene Havzasının bulunduğu illerde denetim yapan Bakanlık, Edirne’de 539 tesiste yaptığı denetimde, 151 bin 586 lira, Kırklareli’nde 447 tesiste yaptığı denetimde, 1 milyon 148 bin 462 lira ve Tekirdağ’da 1961 tesiste yapılan denetimler sonucunda 11 milyon 965 bin 435 lira para cezası kesmiş ve yapılan 2 bin 947 denetim sonucunda da 13 milyon 43 bin 261 lira para cezası keserek, dört tesisi de kapatmıştı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER