ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 00:14

Bayrakçı Ali Sarıçiçek tahliye edildi

Bayrakçı Ali Sarıçiçek tahliye edildi


Taksim'de Gezi Parkı olayları sırasında gözaltına alınan ve tutuklanan aralarında bayrakçı Ali Sarıçiçek'in de bulunduğu 8 kişi tahliye edildi.

Gezi Parkı olaylarıyla gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanan 8 kişi için tahliye kararı çıkmıştı. Kararın duyulmasının ardından tutuklu yakınları Metris Cezaevi önünde toplandı. Bayrakçı Ali Sarıçiçek'in eşi ve 5 çocuğu da cezaevine geldi. Akşam saatlerine doğru tutuklu 8 kişi Metris Cezaevi'nden serbest bırakıldı. Bayrakçı Ali Sarıçiçek cezaevi çıkışında basın mensuplarına açıklama yaptı.

Tahliye olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyen Ali Sarıçiçek, "Geç de olsa adalet yerini buldu. Ama geç gelmiş adalet adalet değildir. Türkiye'de adaletin yerlere düştüğünü görüyorsunuz. Cezaevinde o kadar çok insan var ki; haksız ve suçsuz yere yatıyor. Hiçbirinin suçu kanıtlanmamış. Delillerden suçlulara değil de suçlulardan delillere gitmeye çabalıyorlar. Ben çıkmasam ne olacak. Evin ekmek kaynağı benim. Ben olmasam ne olacak. En büyük çocuğum nasıl yetişsin bütün aileye. Çocuklarımın rızkı için bayrak satıyorum. Memurlara hakaret ettiğim söyleniyor, öncesine bakın. Polis resmen beni isyana teşvik etti. Benim amacım orada bayrak satmaktı." diye konuştu.

Tahliye olanlar ve yakınları el ele tutuşup halay çekti. Yarım saat süren tahliye sevincinin ardından 8 kişi aileleriyle cezaevi önünden ayrıldı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER