ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Temmuz 2013 Salı 18:45

Baydemir: En büyük yatırım barışa yapılan yatırımdır

Baydemir: En büyük yatırım barışa yapılan yatırımdır


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Bu coğrafyada yapılabilecek en büyük yatırım barışa yapılacak yatırımdır. Hepiniz daha güçlü bir şekilde barışı sahiplenmeniz ve nihai barışın gerçekleşmesi için demokratik duruşumuzu ortaya koymanız gerekiyor." dedi.

Tatvan Belediyesi tarafından bu yıl 45’incisi düzenlenen ‘Doğu Anadolu Fuarı ve Kültür Sanat Festivali’ başladı. BDP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Demir Çelik, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ve Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran’ın katıldığı festival belediye önünden Fuar Alanı’na yürüyüşle başladı.

Festivalde bir konuşma yapan Osman Baydemir, halkın özgürlük davası için çaba gösterdiklerini, Kürt halkının önünün aydınlık olduğunu söyledi. Özgürlüğe ve onurlu barışa epeyce yaklaşmış olduklarını ifade eden Baydemir, mücadelenin ve bedellerin boşuna gitmediğini söyledi. Baydemir, şöyle devam etti: "Bu coğrafyada yapılabilecek en büyük yatırım barışa yapılacak yatırımdır. Hepiniz daha güçlü bir şekilde barışı sahiplenmeniz ve nihai barışın gerçekleşmesi için demokratik duruşumuzu ortaya koymanız gerekiyor. 6 aydır kentlerimize, Diyarbakır’a, Tatvan’a çatışmalardan kaynaklı olarak cenaze gelmiyor. Hükümetin adım atması gerekiyor. Hükümetin adım atmasını da beklememek gerekiyor. Demokrasi ve barış zemini içinde kardeşlik hukukunun inşasına yürümemiz gerekiyor. Diyarbakır halkının bir evladı olarak buradan kardeş Türk halkına dostluk ve barış elimizi uzatıyoruz. Onlar da hükümete, devlete kardeş Kürt halkının özgürlüğünü çok görmeme zamanının geldiğini söylemelidir."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER