ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 21:17

Bayburt polisi, 2000 fidan dikti

Bayburt polisi, 2000 fidan dikti


Polis Haftası etkinlikleri Bayburt’ta başladı. Etkinlikler kapsamında Bayburt Emniyet Müdürlüğü ve Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu'nun ortak hazırladıkları Polis Hatıra Ormanı'na 2000 çam ağacı dikildi.

Emniyet personeli ve PMYO öğrencileri toplumsal yaşamda tüm canlı türleri için faydası olan ağaç dikimi ile baharı karşıladı. Bayburt İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, Bayburt Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Tahsin Demir, Bayburt Ağaçlandırma Şefi Yaşar Arısoy ve polisler, Aslan dağı Mevkiinde boş alana ağaç dikti.

Orman İşletmesi tarafından tahsis edilen alanda İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksekokulu ağaçlandırma çalışması yaptı. Bayburt Ağaçlandırma Şefi Yaşar Arısoy ağaç dikimi ile ilgili aktivitelerin devam ettiğini kaydederek şu anda 650 dekar alanın emniyet güçleri için ağaç dikmeye ayrıldığını bunun artırılarak bin dekara alana çıkarabileceğini, bu konuda her türlü yardıma da hazır olduğunu belirtti.

İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan ise Polis Okulu Müdürü ve Orman İşletme Müdürü ile beraber ağaç dikme etkinliği yaptıklarını belirterek, "Biz de ağaç diktik. Bize ayrılan alanı da tamamen ağaçlandıracağız. Bugün görünen bu manzara çok güzel. Orman İşletme Şefi’mize ve polis okulu müdürümüze teşekkür ediyorum. Biz polis okulu ile birlikte buranın bakımını da üstleniyoruz." dedi.

PMYO Müdürü Tahsin Demir de ağaç dikme işini Bayburt'un her yerinde gerçekleştirebileceklerini vurgulayarak, "Toplumun bilinçlenmesi adına, öğrencilerin bu konuda bilinçli olması adına, doğamıza, kendimize faydamızın olması adına bu işi sürekli yapacağız inşallah." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER