ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 16:25

Batman'daki silahlı kavga: 1 kişi gözaltına alındı

Batmandaki silahlı kavga: 1 kişi gözaltına alındı


Batman'da arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan 2 kişinin ölümü ve 18 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı, firari olduğu belirtilen 8 kişinin de arandığı belirtildi.

    Batman Valiliği, arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan 2 kişinin ölümü ve 18 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili yaptığı basın açıklamasında 1 kişinin gözaltına alındığı, firari olduğu belirtilen 8 kişinin de arandığını açıkladı. Açıklamada, yaralıların bulunduğu hastanelerde ve tarafların ikametlerinde gerekli emniyet tedbirlerinin alındığına dikkat çekilerek olayın sosyal boyutları, cenaze ve taziye konularının da valilikçe yakından takip edildiği belirtildi.

    Son 3 yıldır arazi anlaşmazlığından dolayı karşılıklı olarak darp veya silah ile kavga olayına karışan 2 grubun, daha önce de en son 20 Nisan 2013 günü aynı konu ile ilgili silahlı kavga olayına karıştığını belirten valilik açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Daha önce aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan 2 grup Cumhuriyet Meydanı Balıkçılar Caddesi üzerinde silahlı kavga olayı gerçekleştirmiştir. Olayın hemen akabinde belirtilen adreste toplam 18 yaralı, olay yerine intikal eden polis ekiplerinin koordinesinde 112 ekiplerince hastanelere intikal ettirilmiş olup yaralı şahıslardan iki kişi yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef hayatlarını kaybetmişlerdir. Olay esnasında yaralanan 5 vatandaşımız konuya taraf olmayan ve o bölgede bulunan şahıslardan oluşmaktadır. Bir şahıs olay anında gözaltına alınmış, sekiz şahıs ise firari durumdadır. Konu ile ilgili yaralıların bulunduğu hastanelerde ve tarafların ikametlerinde gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER