ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 21:14

Batman'da KOBİ ve Girişimcilik Konferansı'na yoğun ilgi


Batman'da Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) tarafından organize edilen Uluslararası KOBİ ve Girişimcilik Konferansı yoğun ilgi gördü. Çok sayıda firma yetkilisi, kadın ve genç girişimcilerin ilgi gösterdiği konferans yaklaşık 4 saat sürdü.

Çok sayıda yabancı konuğun da dinlediği konferansa Batman Vali Yardımcısı Soner Karataşoğlu, Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Aydın Durmuş ve çok sayıda kurum müdürü de katıldı.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Osman Nasıroğlu, açılış konuşmasında Batman’a ilkleri yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

Diğer yerli yabancı konuşmacılar da odaların KOBİ ve girişimcilere yönelik hangi hizmetleri vermesi gerektiği üzerine açıklamalarda bulundu.

ABİGEM Direktörü Av. Harun İpekyüz ise ABİGEM’in hizmetleri hakkında bilgiler verdi. İpekyüz, Batman’da girişimciliğin artırılmasının önemi ve küreselleşen ekonomide KOBİ’lerin ayakta kalması için danışmanlığın önemine vurgu yaptı.

ABİGEM ekip lideri Eliseo Boito, Milan Ticaret Odası'ndan Bertino Fabro, Padua Ticaret Odası temsilcisi Liane Benedetti’nin konuşmaları simültane olarak Türkçeye çevrildi.

Konferans, ABİGEM’in desteğiyle kısa sürede birer başarı hikâyesine imza atan Gülşahin Madencilik ve Eren Grup firmalarının temsilcilerinin konuşmaları ile son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER