ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 21:19

Batman'da davul zurna eşliğinde çöp toplandı

Batmanda davul zurna eşliğinde çöp toplandı


Batman Kent Konseyi Gençlik Meclisi kent temizliğine dikkat çekmek için “Daha temiz bir Batman için el ele” sloganıyla çevre yürüyüşü düzenledi.

Batman Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda Çevre Koruma Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik geçekleştirdi. Orta öğretim okullarına yönelik “Çevre ve Çevre Kirliliği” konulu sunumlarla başlayan etkinlikler Kent Konseyi Gençlik Meclisince organize edilen Çevre Yürüyüşü ile devam etti. Etkinlikler 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde açılacak olan resim sergisi ve yapılacak ödül töreni ile tamamlayacak.

Batman Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Batman’daki okullarda “Çevre ve Çevre Kirliliği” konulu seminer düzenledi, sunum ve bilgilendirme çalışmaları yaptı.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi ise “Daha temiz bir batman için el ele” Çevre yürüyüşü düzenledi. Batman Park'ta başlayan yürüyüş Atatürk Parkı'nda sona erdi. Davul zurna eşliğinde yapılan yürüyüşe üniversite gençlerinin yanı sıra değişik çevre dernekleri ve sivil toplum örgütü üyeleri katıldı. Davul zurna eşliğinde halay çeken çevreciler ellerine aldıkları poşetlerle yürüyüş güzergahı boyunca yol ve kaldırımlardaki çöpleri topladı.

Etkinlik Atatürk parkında yapılan basın açıklamasıyla son buldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER