ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 12:17

Batman'da 55 adrese eş zamanlı uyuşturucu operasyonu


Batman Emniyet Müdürlüğünün 450 polisle 55 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda 50 kişi gözaltına alındı.
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 4 ay süren teknik ve fiziki takip sonucu 73 şahıs ve 55 adrese yönelik 450 polis ile eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.
Batman kent merkezinde bulunan park, bahçe, metruk alanlar ve okul çevrelerinde 'torbacı' diye tabir edilen, uyuşturucu madde kullanan ve ticaretini yapan şahıslara yönelik yürütülen planlı operasyonda 14'ü 15-18 yaş aralığında 50 kişinin gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, 4 şahsın üzerinde ve ikamet ettikleri adreslerdeki aramalarda, 861 gram esrar ele geçirildiği ifade edildi.
Açıklamada, operasyon kapsamında hedef şahıslar tarafından Batman'da kullanıcılara satılan 5'lik ve 10'luk paketler halinde 174 adet "fişek" diye tabir edilen satışa hazır esrar ele geçirildiği bildirilerek, haklarında yakalama kararı bulunan 5 şahısın tutuklandığı ifade edildi.
Hakkında yakalama talimatı bulunan 20 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği vurgulanan açıklamada, sokakta uyuşturucu satışı yapan şahısların, polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülendiği belirtildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER