ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 22:07

Batman’a ulaşan Eko Jin Hasankeyf'e hareket etti

Batmana ulaşan Eko Jin Hasankeyfe hareket etti


Bölgedeki doğa tahribatlarına dikkat çekmek ve çözüm sürecine destek olmak amacıyla 'Doğama sahip çıkıyorum ve yeni bir hayat için pedalla' sloganıyla yola çıkan Eko Jin Kolektifi aktivistleri Batman’a ulaştı.

Eko -Jin Kolektifi tarafından 'Doğama sahip çıkıyorum ve yeni bir hayat için pedalla' sloganıyla bölgedeki doğa katliamlarına dikkat çekmek amacıyla Dersim'den 20 kişiyle başlayan bisikletçiler Bismil’den sonra Batman’a ulaştı. Batman’a giriş yapan aktivistleri Batman Belediyesi önünde Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Caymaz ve belediye meclis üyeleri karşıladı.

Daha sonra Eko Jin aktivistlerini makamında ağırlayan Başkan Vekili Temel, bu anlamlı eyleme imza attığı için aktivistleri kutladı.

Çevreyle ilgili, özellikle bölgede karşı durulması gereken birçok doğaya zarar veren tahripkar projeler olduğuna dikkat çeken Başkan Vekili Temel, “Barajlar HES’ler, nükleer santraller gibi bugün iktidarın eliyle yapılan birçok faaliyetin doğamızı maalesef yok etmeyle yüz yüze getirdi. Bu şekilde giderse başta coğrafyamız başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde bu ve buna benzer durumlarla karşılaşacak. Yani dünyamız ciddi bir risk altında. Herkes bir şey yapabilir, herkes bir şey yapmalı. Biz de Batman Belediyesi olarak elimizden geldiğince çevreyle doğayla barışık, ekolojik bir anlayış ve felsefeyle hareket etmeye çalışan bir siyasi geleneğin kurumuyuz. Şimdiye kadar böyle davrandık, bundan sonra da böyle davranacağız.” dedi. Eko Jin aktivistleri Batman’dan sonra Hasankeyf’e hareket etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER