ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 18:31

Batman Belediyesi 12 adet temizlik aracı aldı


Batman Belediyesi, kent temizliğinin eksiksiz sağlanması amacıyla aldığı 12 adet temizlik aracını filosuna kattı.

Batman Belediyesi temizlik alanında yaşanan sıkıntıların giderilmesi ve bu alanda etkin, hızlı ve kaliteli bir hizmeti sağlamak amacıyla 10 adet çöp sıkıştırma ve 2 adet süpürge aracı satın aldı. İller Bankası’ndan kredi alma suretiyle temin edilen ve iki buçuk milyon liraya mal olan temizlik araçları Batman Belediyesi önünde düzenlenen bir basın toplantısıyla Batmanlılara tanıtıldı.

Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, Batman’ı temiz tutmanın yalnızca belediyenin başarabileceği bir şey olmadığını, temiz bir kent görmek isteyen herkesin bu konuda bilinçli ve duyarlı bir tutum içinde olması gerektiğini söyledi.
Batman’ın nüfus, kent yapısı, imarlaşma ve şehirleşme anlamında sürekli büyüyen bir kent olduğuna dikkat çeken Başkan Vekili Temel, “Biz de bunu göz önünde bulundurarak planlamamızı buna göre yapıyoruz. Özellikle temizlikle ilgili yeni bölgelerde, Batman’ın muhtelif yerlerinde bazı sıkıntılarımız vardı. Biz bunu gidermek anlamında, yeni çöp sıkıştırma ve süpürge araçlarını filomuza katmış olduk.” dedi.

Belediye olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini belirten Başkan Vekili Temel, belediyenin ilgili çevre temizlik biriminin daha iyi hizmet edebilmesi için bina yöneticileri, binadaki görevliler, müstakil evlerde yaşayan vatandaşların bildirilen çöp toplama saatlerine riayet etmesini istedi. Temel vatandaşların çöp toplama saatine uyması halinde çöp sorunun yüzde 80'inin giderilmiş olacağını ileri sürdü.

"HALKIMIZ ÇÖP ATANA MÜDAHALE EDEBİLMELİ"

Bir kenti temiz tutmanın sadece belediyenin başarabileceği bir şey olmadığını belirten Temel, diğer kentlerde bu anlamda bir kültür, bir bilinç oluşturulduğunu ve insanların bu denetimi, otokontrolü kendi kendilerine sağlayabildiklerine vurgu yaptı.

Temel şunları dile getirdi: “Diğer kentlerde, yanı başında biri çöp attığı zaman hemen müdahale edebiliyorlar. Bizim de Batman’dan böyle bir beklentimiz var. Bundan sonra sokakta, arabada giderken olur olmaz yerlere çöp atanlara bilinçli, duyarlı, Batman’ı temiz görmek isteyen vatandaşlarımız tepki göstermek zorundadır. Demokratik çerçevede bu tepkisini dile getirebilir. Gönül isterdi ki her yıl temizliğe ayırdığımız 15-20 milyon bütçeyi şehrin diğer acil bekleyen sorunlarına harcayabilseydik.”

Konuşmalardan sonra Başkan Vekili Temel ve beraberindekiler yeni araçlara binerek şehir turu attı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER