ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 23:24

Batıkent'te gerginlik


Batıkent'te seçim çalışmaları sırasında iki grup arasında kavga çıktı. Kavgada yaralanan 2 kişi, İbni Sina Hastanesinde tedavi altına alındı.
Ankara Batıkent metro çıkışında Bağımsız Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melek Altıntaş'ın seçim bildirilerini dağıtan grup ile bölgedeki AK Parti Yenimahalle İlçe Teşkilatı Batıkent Temsilciliğinde bulunan kişiler arasında arbede çıktı.
Görgü tanıklarının iddialarına göre, bıçak ve sopaların kullanıldığı olayda iki kişi yaralandı. Yaralılar Yenimahalle Devlet Hastanesi Acil Servisindeki ilk müdahalenin ardından İbni Sina Hastanesine sevk edildi.
Polis ekipleri kavgaya biber gazıyla müdahale etti. Olaylar nedeniyle Başkent Bulvarı bir süre trafiğe kapatıldı.
Olayın ardından kendilerine "Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu" diyen bir grup Batıkent metrosu önünde toplandı. Bağımsız Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melek Altıntaş, burada yaptığı açıklamada, bildiri dağıtırken saldırıya uğradıklarını iddia ederek, iki arkadaşlarının yaralandığını söyledi.
Altıntaş, "Bu yaşanan, 11 yıllık AK Parti iktidarının işçilere, emekçilere devrimcilere ezilenlere yönelik vahşi saldırganlığının bugün son halkasıdır" dedi.
AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Ramazan Can da seçim çalışması yapan AK Partili kadınların bildiri dağıtırken bir grubun saldırısına uğradıklarını ileri sürdü. AK Parti Yenimahalle İlçe Teşkilatı Batıkent Temsilciliğinin basıldığını, arabalarının taşlandığını iddia eden Can, kadınlara saldırıldığını görünce diğer partililerin olaya müdahale ettiğini ve kargaşa çıktığını anlattı. AK Partili 2-3 kişinin de yaralandığını ancak ayakta tedavi edildiklerini söyleyen Can, seçimlerin kavgasız ve gürültüsüz geçmesini temenni etti.

-Belediye başkanı Yaşar'dan sağduyu çağrısı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, saldırıyı kınayarak, ilçedeki huzur ortamının bozulmasını isteyenlere fırsat verilmemesini istedi.
Yenimahalle'de 5 yıl boyunca dostluk ve kardeşliğin hakim olduğunu kaydeden Yaşar, şunları söyledi:
"Seçimleri kirli oyunlarla provoke etmek isteyenler var. Yenimahalle'de seçimlerin, demokrasi şöleni içerisinde geçmesini temenni ederek bu yarışa başladık. Dilerim 30 Mart'a sayılı günler kala bir daha böyle üzücü olaylarla karşılaşmayız. Hiçbir makam, mevki bir vatandaşımızın burnunun kanamasına, kalbinin kırılmasına değmez. Ben bütün Yenimahalle halkını sağduyulu davranmaya ve sükunete davet ediyorum. Bu tip tahriklere hep birlikte sandıkta cevap vereceğiz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER