ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 22:19

"Batı için asıl olan sömürü çarklarının çevrilmesidir"


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "70 yıldır dikta ile yönetilen Mısır'a sesini çıkarmayan Batı, Müslüman bir cumhurbaşkanı seçildiği için hazmedemedi bunu, tankları yürüttü" dedi.

Erzurum'da çeşitli ziyaretlerde bulunan Kamalak, Kayakyolu'da bir düğün salonunda düzenlenen iftar yemeğinde, partililerle bir araya geldi. Kamalak, burada yaptığı konuşmada, mübarek bir ay içerisinde bulunduklarını belirterek, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gece'sini idrak edeceklerini söyledi.

Nete Hatunların diyarında bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kamalak, "Türkiye bir yol ayrımındadır. Ona göre gideceğimiz yolu baştan tayin etmemiz lazımdır. Evet önümüzde iki yol var. Bu yollardan birisi Haçlı birliğine gidiyor. Hristiyan kulübüne gidiyor. Avrupa Birliği'ne uzanıyor. Dadaşım, Erzurumlum diğer yol ise İslam birliğine gidiyor. Kardeşler diyarına gidiyor. Sen hangi yolu tercih ediyorsun? Takdir senin" diye konuştu.

Türkiye'de 62 parti değil, sadece iki parti olduğunu savunan Kamalak, "Birisi milli görüş partisi derken, milleti İslam birliğine çağıran partidir, Saadet Partisi. Şüphesiz Saadet Partisi'nden başka İslam birliği diye çırpınan, 'kardeşlerim beraber olalım' diye feryat eden, gecesini gündüzüne katan başka bir partiye rastladınız mı?" ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği'ne de değinen Kamalak, şöyle devam etti:

"Avrupa Birliği çürümüş, işgalci bir medeniyetin temsilcisidir. Aile mefhumu çökmüş, bütün mukaddes değerler ayaklar altına alınmıştır. Bir kısım kelimeleri kullanmak mecburiyetinde kaldığım için bağışlayın. Eşcinsellik, çok özür diliyorum homoseksüellik meşru hale gelmiş, doğan çocukların yüzde 24'ünün babası belli değil. Bu medeniyet, aziz milletimize, Dadaşlarımıza örnek teşkil edebilir mi? Kaldı ki bizim medeniyetimiz gerçekten mukayese edilemeyecek kadar Batı medeniyetinden üstündür. Yıllardır bu milleti, çürümüş, kokuşmuş, temel değerleri çökmüş, zenginlikleri de yağma üzerine, hırsızlık üzerine, soygunluk üzerine kurulu bir Avrupa Birliği'ne götürmek istiyorlar. Biz diyoruz ki 'hayır, durun kalabalıklar, o cadde çıkmaz sokak, orada huzur bulamazsınız."

"Batı için asıl olan sömürü çarklarının çevrilmesidir"

Zekatın üstünlüklerinin batının faizine nispeten sayılamayacak çok olduğunu vurgulayan Kamalak, "Müslüman kardeşim kendi değerlerinin farkına var lütfen. Kendi değerlerinin ne kadar üstün olduğunu idrak eyle. Öbür taraftan Batı demokrasi diyor. Ne demokrasisi. Batı için asıl olan sömürü çarklarının çevrilmesidir" dedi.

Kamalak, şunları kaydetti:

"Eğer batı için demokrasi asıl olsaydı misalen Mısır'da Muhammed Mursi seçimle yüzde 52 oyla milli iredeyle, demokratik yolla iş başına gelmiş değil miydi? Evet. 70 yıldır dikta ile yönetilen Mısır'a sesini çıkarmayan Batı, Müslüman bir cumhurbaşkanı seçildiği için hazmedemedi bunu. Tankları yürüttü. Adeviyye'deki milyonlarca kardeşimiz sizleri bekliyor, dualarımızı bekliyor. Mısır'da yapılan darbe, tek başına yapılmış bir darbe değildir. Her gün bir başka İslam ülkesi bombalanıyor."

Kamalak, konuşmasının ardından, Erzurum'un Köprüköy ilçe belediye başkan adayı Kudrettin Özer'i tanıttı. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER