ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Nisan 2013 Cuma 11:58

Batı Avrupa programları için kayıt başvuruları başladı


Anadolu Üniversitesi (AÜ) Batı Avrupa Programları Seçme Sınavı, ikinci üniversite ve sınavsız kayıt başvuruları başladı.

AÜ Batı Avrupa Büro Yöneticisi Dr. Ahmet Atilla Doğan, Batı Avrupa Programları’na kaydolmak isteyen lise veya dengi okul mezunu öğrenci adaylarına yönelik Öğrenci Seçme Sınavı, Sınavsız Geçiş ve İkinci Üniversite başvurularının başladığını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan AÜ Batı Avrupa Büro Yöneticisi Ahmet Atilla Doğan, “Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Programları’na kaydolmak isteyen lise veya dengi okul mezunu öğrenci adaylarına yönelik Öğrenci Seçme Sınavı, Sınavsız Geçiş ve İkinci Üniversite başvuruları başlamıştır.” dedi.

Eğitim alanlarıyla ilgili bilgilerin de verildiği açıklamada, “Üniversitemizin Batı Avrupa Programları’nda; İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Dış Ticaret Turizm ve Otel İşletmeciliği, Halkla ilişkiler ve Tanıtım ile İlahiyat alanlarında lisans ve ön lisans programları bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi’nin Almanya’da Berlin, Frankfurt, Hamburg, Köln, Münih ve Stuttgart’da; Almanya dışında Bern, Brüksel, Den-Haag, Londra, Paris ve Viyana’da sınav merkezleri bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi tüm bu hizmeti uzaktan öğretim teknolojisi ile yürütmektedir.” denildi.

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Uzaktan Yükseköğretim Programları Seçme Sınavı Başvuruları www.anadolu-uni.de adresli web sitesi üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapılıyor. 26 Nisan 2013 günü mesai saati sonuna kadar, başvuran öğrenci adayları; 22 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak seçme sınavına katılabilecek.

Yine Türkiye’deki mesleki ve teknik liselerden mezun olanlar için sınavsız ön lisans ve bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar için sınavsız ikinci üniversite uygulaması üzerinden kayıt olma imkanı bulunuyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER