ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 15:20

Başsavcılık: Güvenlik zafiyeti bulunmuyor


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı C blok çıkış kapısında meydana gelen silahlı saldırı olayıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada, bazı basın organlarının internet sitelerinde verilen haberler karşısında açıklama yapma zorunluluğunun doğduğu bildirildi. Saldırganın adalet sarayına silahla girip, eylemi adliye içinde yaptığı şeklinde haberler yayınlandığı belirtildi.

Olay sırasında kurşun isabet eden Hanime Aslan ölmüş, kendisini korumakla görevli polis memurunun şehit edilmiş ve bir güvenlik görevlisi de kolundan yaralanmıştı. Silahlı saldırı olayını, hayatını kaybeden Hanime Aslan'ın oğlu Dursun Z.'in gerçekleştirmiş ve olayın hemen ardından güvenlik görevlilerince yakalanmıştı.

Başsavcılık açıklamasında, "Menfur olay Adalet Sarayının ( C ) kapısının girişinde ve güvenlik araması yapılan bölüm önünde meydana gelmiş olup, olayın faili, beklemekte olduğu çıkış kapısı önünden doğrudan Adalet Sarayından çıkmakta olan maktullere ateş etmiştir." denildi. Açıklamanın sonunda Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan tespitte olay hakkında herhangi bir güvenlik zafiyetinin bulunmadığı bildirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER