ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 23:51

Başsavcı veda yemeğinde gözyaşlarına hakim olamadı


Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, onuruna verilen veda yemeğinde gözyaşlarını tutamadı, down sendromu hastası bir genç veda yemeğinde gözyaşı döküp harmandalı ve çiftetelli oynadı.
HSYK son kararnamesi ile Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Ramazan Apaçık için kent merkezinde bir otelde veda yemeği düzenlendi.
Adalet Komisyonu Başkanı Erol Ofluoğlu, Baro Başkanı Faruk Terzioğlu, çok sayıda hakim savcı, avukat ve adliye personelinin katıldığı yemekte duygusal anlar yaşandı.
Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık, yaptığı konuşmada, amaçlarının sevmek ve sevilmek olduğunu, görev yaptığı süre için ailesi ile birlikte kenti çok sevdiğini söyledi.
Konuşması sırasında gözleri dolan Apaçık, "Özellikle Erzurum'da çalışmaktan büyük onur duydum. Burada sevinçler ve acılar yaşadık. Acılar bizi daha da çok kenetledi. Erzurum bizim için büyük bir mutluluk ve onurdu. Sizlerden ayrılmak, sizlerden uzaklaşmak gerçekten zor olacak. Herşey için teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş'ta kapımız ve gönlümüz sizlere açık" dedi.
Yemeğe katılan down sendromu rahatsızlığı bulunan Uğur Laçin de "Baba, ben seni çok sevdim" ifadesiyle Cumhuriyet Başsavcısı Apaçık'ı duygulandırdı.
Daha sonra çalınan müzik eşliğinde harmandalı ve çiftetelli oynayan Laçin, salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı.
Plaket törenin ardından, Erzurum Bar Ekibi'nin oyunuyla devam eden gecede hakim, savcı, avukat ve adliye personeli müzik eşliğinde halay çekerek eğlendi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER