ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:12

Başörtüsü kararı öğretmenler kadar öğrencileri de sevindirdi

Başörtüsü kararı öğretmenler kadar öğrencileri de sevindirdi


Öğretmenlerin başörtülü derse girmesi öğretmenlerden çok öğrencilerini sevindirdi. Yıllardır kapalı olduğu halde yasaklamalardan dolayı başörtüsünü çıkartarak derse giren öğretmenlerinde tedirginlik hissettiklerini dile getiren öğrenciler, “Başörtüsü ile derse giren öğretmenimizin yaşadığı mutluluk hepimizi mutlu etti. Yıllardır derse giren öğretmenimiz gitmiş sanki görevine yeni başlayan bir öğretmen gelmiş gibi öğretmenimizde mutluluk hissettik.” dedi.

Başörtüsü yasağının sona ermesiyle birlikte okullarda yıllardır sıkıntılı günler geçiren başörtülü öğretmenlerin başörtülü olarak derse girebilmesi kendileri gibi öğrencilerine de büyük mutluluk yaşattı. Samsun’daki bir devlet okulunda görev yapan öğretmenlerin başörtüsüyle derse girebilmesi sınıftaki bütün öğrencileri sevindirdi. Lise son sınıf öğrencisi olan Burçin Ayın, “Başörtüsü takan öğretmenimiz adına çok mutlu oldum. Okulun girişine kadar başörtülü geliyor, içerde çıkartmak zorunda kalıyorlardı. Öğretmenimizin başörtülü olmasından sınıfımızdaki kimse rahatsızlık duymuyor.” şeklinde konuştu. Aynı sıkıntıyı yaşayan öğretmenlerinin de bu karardan sonra rahatladığını dile getiren Ayın, “Öğretmenimizin üzerinde hep tedirginlik hissediyordum. Bu işine de yansıyordu. Şimdi öğretmenimizin yeni göreve başlıyormuş gibi heyecanla ders anlattığını hissettim. Bu bizi de çok sevindirdi.” diye konuştu.

Başörtüsünü çıkartarak yıllardır görev yapmak zorunda kaldığını ifade eden öğretmen ise o günlerin geride kaldığını ancak memur olduğu için konuşamayacağını belirtti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER