ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 18:23

Başkonak Matab'la gelişecek

Başkonak Matabla gelişecek

Beşkonak’ın rafting faaliyeti ve günübirlik kullanım alanı işletmeciliği hakları 29 yıllığına Matab’a verildi.


Beşkonak bölgesi rafting faaliyeti günübirlik kullanım alanı işletmeciliği hakları Orman Su İşleri Bakanlığı ve Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birlik Başkanlığı (MATAB) arasında imzalanan bir protokol ile 5 yıl, yatırım yapıldığı takdirde ise 29 yıla kadar MATAB’ da kalacak.

Matab Birlik Başkanı Recep Barut’un girişimiyle Orman Su İşleri Bakanlığı adına 6. Bölge Burdur Müdürü Adnan Yılmaztürk arasında imzalanan protokol sayesinde turizmin gelişmesi adına Bakanlığın onay verdiği projelerin planlanması, sosyal faaliyet alanının işlerlik kazanması, bölge halkına iş, istihdam ve eğitimin MATAB tarafından yürütülmesi sağlanmış olacak.


Matab’ın bölgede gerçekleştireceği projeler sayesinde rafting sporunun daha düzenli bir şekilde yapılması, rafting işletmecilerinin sıkıntılarının giderilmesi adına yılın her ayı etkin olacak bir rafting merkezi haline gelmesi, bölge halkına iş ve istihdamın sağlanacağını belirten Birlik Başkanı Recep Barut “ Beşkonak bölgesi sadece su sporları ve rafting olarak değerlendirmemek gerekir. Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan bu bölge Matab’ın yapacağı yatırımlarla kültürel etkinlik, bölge insanının eğitimi ve park alanları sayesinde sosyal faaliyet alanları işlerlik kazanacaktır.” dedi.
 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER