ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 15:10

Başkent'te dolandırıcılık operasyonu: 6 gözaltı


Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, "Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik" ile örgüt adına haksız kazanç sağlamak suçlarına karıştığı belirlenen 6 kişiyi, Ankara ve Adıyaman'da düzenlediği eş zamanlı operasyonla gözaltına aldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, haksız kazanç elde etmek amacı ile oluşturulan suç örgütlerinin deşifresine yönelik yapılan bir çalışma gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonucunda Ankara merkezli oluşturulan suç örgütünün "TCK 220 maddesi kapsamında kanunun suç saydığı fiilleri işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, Örgüt adına faaliyette bulunmak, Örgüt Faaliyetleri kapsamında "Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi ve Özel Belgede Sahtecilik" ve örgüt adına haksız kazanç sağlamak suçlarını işlediği tespit edildi.

Suç örgütüne yönelik Ankara ve Adıyaman ilinde eş zamanlı yapılan operasyon neticesi 6 şahsın yakalandı. 6 şahsın adreslerinde yapılan aramalarda, 10 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet cep telefonu, Çeşitli faturalar ve belgeler ele geçirildi.

Mahkemeye sevk edilen 6 zanlıdan 5'i tutuklandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER