ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Aralık 2013 Salı 16:01

Başkent'te 649 okul servisine ceza kesildi


Ankara’da kasım ayında yapılan denetimlerde, trafik kurallarına uymayan servis araçlarından 649 adedine toplam 111 bin 711 TL para cezası kesildi.

Ankara vali yardımcısı başkanlığında, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerinden oluşturulan Okul Servis Araçları Denetleme Kurulu çalışmalarını sürdürüyor. Valilikten yapılan açıklamada, geleceğin teminatı olan çocukların okullarından evlerine ve evlerinden de okullarına güvenli bir ortamda taşınması için servis araçlarının teknik ve fenni denetimlerin sürdürüldüğü belirtilerek, il genelinde kasım ayında toplam 52 okul servis aracının, uygun noktalarda durdurulması suretiyle genel trafik kontrollerinin yapıldığı belirtildi.

TRAFİKTEN MEN İKAZI

Kontroller sonucunda, eksikliği tespit edilen okul servis araçlarına ilgili kanun gereğince cezai işlem uygulandığı, ayrıca yine aynı ay içinde yapılan umumi denetimlerde de trafik kurallarına uymayan servis araçlarından 649 adedine trafik kurallarına uymamak nedeniyle toplam 111 bin 711 TL para cezası kesildiği kaydedildi.

Öğrencilerin can ve mal güvenliklerinin her şeyden daha önemli olduğuna dikkat çeken valilik açıklaması, okul servis araçlarının geliş gidiş saatlerine ve belirlenen güzergâhlarına uyulması ile sürücüler ve araç personelinin genel tutum ve davranışlarının, eğitim ve öğretimin devamı süresince dikkatle ve aralıksız izlenmeye devam edileceği, mevzuata uygun bulunmayan araçların trafikten derhal men edileceği uyarısıyla sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER