ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 20:48

Başkentli çocuklar Mickey ile tanıştı

Başkentli çocuklar Mickey ile tanıştı


Başkentli çocukların eğitim ve sosyal hayatları için destek veren Büyükşehir Belediyesi, 3 bin çocuğu Mickey’nin Müzik Festivali ile buluşturdu. Çoğu hayatlarında ilk kez tiyatro ile tanışan çocuklar, 'Live Disney! Mickey’nin Müzik Festivali' için ATO Congresium’da unutulmaz bir gün yaşadı. Çocuklara, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eşi Nevin Gökçek, oğlu, gelini ve torunları da eşlik etti.

Ankara’ya 5 günlüğüne konuk olan 'Disney Live! Mickey’nin Müzik Festivali' ATO Congresium’daki gösterilerinin birini de Büyükşehir Belediyesi Çocuk Kulüpleri, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi üyeleri ile Çocuk Esirgeme yuvaları ve engelli çocuklar için ücretsiz gerçekleştirdi. Müzik festivalinde; Mickey Mouse ve arkadaşları Minnie, Donald ile Goofy ile Küçük Deniz Kızı, Aladddin ve Oyuncak Hikayesi’nin yıldızlarının da aralarında bulunduğu 25’ten fazla Disney kahramanı, Ankaralı çocuklar için sahne aldı.

Başkan Gökçek, gösteri sonunda salona seslenerek, “Gösteriyi beğendiniz mi?” diye sordu. Yüksek sesle “Evet” cevabını alan Başkan Gökçek, “Sizler için hep en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Siz her şeyin en iyisine layıksınız. Allah’a emanet olun.” dedi. Başkan Gökçek, daha sonra ailesiyle sahne arkasını ziyaret ederek, Mickey ve Minnie ile buluştu, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER