ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 16:34

Başkent polisi, hırsızlık zanlılarına göz açtırmadı


Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, düzenledikleri operasyonlarda onlarca ev ve işyerinde hırsızlık yapan kişileri yakaladı.
İl genelinde özellikle evlerden hırsızlık olaylarına; olay yerlerinde elde edilen biyolojik veri incelemesi neticesinde karıştığı tespit edilen A.K. isimli şahıs 1 Ocak'ta yapılan operasyonlar neticesinde yakalandı. Gözaltına alınan şahsın yapılan incelemesinde Ankara’da 35 ve diğer illerde 5 adet olmak üzere 40 ayrı evden hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi.
Başka bir operasyonda da özellikle evlerden hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen M.K. isimli şahıs 31 Aralık günü yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın il genelinde 10 ayrı evden hırsızlık olayına karıştığı belirlendi.

12 HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ DE GÖZALTINA ALINDI

Ayrıca son bir hafta içerisinde Başkent'te hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen 12 şüpheli yapılan çalışmalar neticesinde yakalandı. Gözaltına alınan şahısların 1 evden, 1 iş yerinden, 1 otodan ve 14 açıktan hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edildi.
Haklarında tanzim olunan soruşturma evrakı ile birlikte adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 6’sı tutuklandı, 8 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER