SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2014 Çarşamba 17:23

Ankara Halkevleri üyelerine polis müdahale etti

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/baskent-karisti-7-gozalti-1480943-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/baskent-karisti-7-gozalti-1480943-622x360.jpg
Başkent karıştı: 7 gözaltı

18 işçinin mahsur kalmasını protesto etmek amacıyla Güvenpark’ta toplanan Ankara Halkevleri üyelerine polis müdahale etti.


Karaman’ın Ermenek ilçesindeki bir kömür ocağında su baskını sonucu 18 işçinin mahsur kalmasını protesto etmek amacıyla Güvenpark’ta toplanan Ankara Halkevleri üyelerine polis müdahale etti. Çıkan olaylarda 7 kişi gözaltına alındı.

Karaman’ın Ermenek ilçesinde bir kömür ocağında meydana gelen maden ocağı kazasını protesto için Halkevleri üyeleri Güvenpark’ta eylem düzenledi. Polis, grubu dağılmaları konusunda uyardı. Yapılan uyarılara rağmen grubun eylemini sürdürmesi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. Müdahale üzerine eylemciler bir giyim mağazasına girdi. Çevik Kuvvet ekipleri de eylemcilerin sığındığı giyim mağazasına girerek içerde bulunan protestocuları gözaltına aldı. 2 eylemcinin gözaltına alınmasına tepki gösteren grup üyeleri Çevik Kuvvet ekiplerine saldırdı. Bunun üzerine Çevik Kuvvet ekipleri protestoculara biber gazı ile müdahale etti. Yaşanan müdahalenin ardından 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan eylemcilerden biri, polis aracına bindirildiği sırada ‘Çek çek iyi çek’ diyerek basın mensuplarına tepki gösterdi.

Çevik Kuvvet ekiplerinin Güvenpark’taki bekleyişleri devam ediyor.KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Astsubayın durumu çok kritik

SONRAKİ HABER

Terör yandaşları durmak bilmiyor

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.