ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2014 Pazar 13:01

Başkanlıkta çeyrek asra merdiven dayadı


Uşak'ın Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar, kesintisiz beş dönemdir belediye başkanlığı yaptığı beldede altıncı dönem için başkan adayı oldu.

Çakar, AA muhabirine yaptığı açıklamada 1992 yılında belde olan Selçikler'de beş dönemdir kesintisiz belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü söyledi. Siyasete genç yaşta girdiğini, 1992 yılında 31 yaşında Anavatan Partisi'nden beldeye belediye başkanı olduğunu ifade eden Osman Çakar (53) , üstlendiği bu görevi 22 yıldır sürdürdüğünü belirtti.
1992, 1994 ve 1999 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi'nden, 2004 ve 2009 seçimlerinde AK Parti'den belediye başkanı seçildiğini kaydeder Çakar, 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den yeniden başkan adayı olarak gösterildiğini ifade etti.
2 bin 18 nüfuslu beldede 5 dönem belediye başkanlığı yapmanın zor olduğunu, fakat kendisinin her seçimde oyunu artırdığını bildiren Çakar, sorunlarının çözümünde halkın isteklerinin ön planda tutarak hareket ettiklerini kaydederek "Ben halktan biriyim. Beldenin sorunları sadece başkan olarak koltukta oturmakla çözülmüyor. 1992 yılından itibaren beldede başkanlık yapıyorum, gerektiğinde itfaiye ekibiyle yangın söndürüyorum, cenaze yıkıyorum. Acıda da mutlulukta da hep ben varım. Siyasi görüşü ne olursa olsun halkımız bana teveccüh gösteriyor. Ben de onların güvenlerini sarsmadan görevimi yerine getiriyorum" diye konuştu.
Belediyede 6 memur, 4 işçi olmak üzere kadrolu 10 çalışanın bulunduğunu, bunun dışında inşaat işlerinde dışarıdan takviye aldıklarını dile getiren Çakar, ciddi bir borçlarının da bulunmadığını, bütçeleri doğrultusunda yatırım ve harcama yaptıklarını ifade etti.

Beldede 22 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetleri anlatan Başkan Çakar, şunları söyledi:

"Son 10 yıl içerisinde beldeye 400 bin metre kare parke taşı döşedik, iki cami inşa ettik, bir spor salonu ile arıtma tesisi yaptık. Kanalizasyon, içme suyu gibi altyapı sorunlarını çözdük. Beldede her yol, her sokak parke taşı ile döşendi. Hangi partiyi desteklerse desteklesin, kime oy verirse versin evinin kapısına kadar parke taşı döşedik. Beldede düğün salonu yaptık. Bunun yanı sıra paklar ve sosyal yaşam alanları ile halkımızın vakit geçireceği alanlar oluşturduk. Çözüm bekleyen önemli bir sorunumuz yok. Şimdi 700 bin liraya öğrencilerimiz için spor salonu inşa ediyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni bir belediye binası, çim futbol sahası yapacağız."

Halkın istekleri doğrultusunda çalışma yürüttüklerini ve bunun karşılığında da 5 dönemdir görevde olduğunu ifade eden Çakar, "Bu seçimlerde bin 430 seçmenden 950'sinin oyunu alacağımı düşünüyorum" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER