ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 16:54

Başkan Yılmaz: Üretime dayalı sanayi önceliğimiz olacak

Başkan Yılmaz: Üretime dayalı sanayi önceliğimiz olacak


İlkadım, Örnek ve 19 Mayıs Sanayi sitelerinin sakinleri ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, önümüzdeki dönemde önceliklerinin üretime dayalı sanayi olduğunu söyledi.

Batı Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Abdulkadir Samangül, kooperatif yönetim kurulu üyeleri ve 3 sanayi sitesinin işyeri sahipleri ile buluşan Yusuf Ziya Yılmaz'a SASKİ Genel Müdürü ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Coşkun Öncel de eşlik etti.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’ın maddi manevi elinden gelen her türlü desteği kendilerine verdiğini söyleyen Batı Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Samangül, “Sanayici arkadaşlarımız adına kendisine teşekkür etmek istiyorum. Bizler her 3 sanayi mensupları olarak zaman zaman yaptığımız görüşmeler sonucunda en önemli sorunumuzun hem işe uygun hem de ekonomik yer konusu olduğuna karar verdik. Yani en uygun şartlarda sanayiciye hizmet verebilecek bir yer sıkıntısından bahsediyoruz. Sayın başkanımıza ben bu konuyu ilettiğimde adeta belediyeyi seferber ederek bu konuda son birkaç aydan bu yana hızlı bir şekilde çalışmalarını yürütmektedirler. Bizleri zaman zaman de bu toplantılara davet edip beklentilerimizi ve düşüncelerimizi sormaktadırlar. Bu konuda belediyede büyük bir çalışmanın olduğunu sizlere müjdelemek isterim.” diye konuştu.

Samsun’da yapılması gereken en önemli şeylerin başında şehir ekonomisi ve istihdamın geliştirilmesi olduğunu kaydeden Yılmaz da, “Ben bunu sürekli söylüyorum, belediyecilik işlerinde iyi bir duruma geldik ama iktisadi ve ekonomik işlerde istediğimiz noktaya gelemedik bir türlü. Bu şehirdeki en önemli eksikliklerin başında, sanayi üretimi ve üretime dayalı sanayinin yetersizliği gelmektedir. Bundan sonra bu konuya daha fazla yöneleceğiz. Bu bizim daha fazla işimiz ve önceliğimiz olacak. Önümüzdeki günlerde üretim yapmak isteyen, bunun için yola çıkan, adım atan herkese en büyük desteği vermemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER