ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 13:52

Başkan Yılmaz: Taş yerinde ağırdır

Başkan Yılmaz: Taş yerinde ağırdır


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, doğal ve turistik güzellikleriyle ünlü Ayvacık’ın köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretlerde köyde yaşayan vatandaşların sorunlarını kayıt altına alan Yılmaz, köylerdeki nüfus azalmasının önüne geçmek ve sorunları acilen çözüme kavuşturmak için hızlı hareket edeceklerini söyledi. Köylerdeki tarım ve hayvancılığı canlandırma yanında farklı iktisadi fikirler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, bu konuda gereken her şeyi yapmaya da hazır olduklarını kaydetti.

Yeşilçam, Çarşıköy, Gültepe, Kazancılı ve Başalan köylerinin sakinlerinin katıldığı açık hava toplantısı Karşıdöngel köyünde yapıldı. Vatandaşların, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a büyük ilgi gösterdiği toplantıda köylüler, sorunlarını ve taleplerini iletti. Toplantıda halka hitap eden Başkan Yılmaz, seçimden sonra birçok köyün yol, su ve kanalizasyon sorununu hızlı şekilde çözeceklerini ifade ederek, "Buralarda artık yol, su ve kanalizasyon meseleleri konuşulmayacak.’’ dedi.

"HAKTA KALMAMAK İÇİN ELEŞTİRMEDİM"

Büyükşehir Yasası ile büyük bir sorumluluk alacaklarını dile getiren Başkan Yılmaz, "Hiçbir zaman hiçbir mecliste başkasının yapamadıklarını eleştiren bir şey söylemem. Çünkü hakta kalabilirim. Neyi niye yapamadığının kendine göre gerekçeleri olabilir. Onun döneminde hangi mücadeleleri verdiğini, hangi engellerle karşılaştığını, neler yaşadığını bilemiyoruz. Ama diyoruz ki daha önce yapılamayanları yapacağız, yapılanların üzerine ilave hizmet yapacağız. Şimdi daha büyük bir sorumluluk alıyoruz. Eğer yapmak istediklerimizi söyleyip de yapmazsam bir daha sizlerin karşısına gelip konuşamaz hale gelirim. Onun için büyük bir sorumluluk taşıyoruz." şeklinde konuştu.

"KÖYLERİMİZİN EKONOMİSİNİ CANLANDIRACAĞIZ"

Köylerdeki tarım ve hayvancılık potansiyelinin memleket ekonomisine daha büyük katkı sağlar hale gelebileceğinin altını çizen Başkan Yılmaz, "Aksi takdirde büyüyen nüfusumuz kendini besleyemez duruma düşebilir. Türkiye gelişmiş ülkelerdeki gibi en temel tüketim ürünlerini ithal etmek durumunda kalabilir. Türkiye bu kadar zengin bir ülke değil. Tükettiğimiz gıdaları ithal etmek gibi bir lüksümüz yok. Üniversite hocalarımızın bilgi, birikim ve tecrübelerinden de yararlanarak, köylerimizdeki tarım ve hayvancılığımızı daha aktif ve verimli hale getirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Ayvacık'ta Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı destekleriyle proje dahilinde yapılan Doğa Evleri'ni gezerek incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, göl manzaralı 8 doğa evinin turizme katkı vermede yetersiz kalabileceğini belirterek, yer sorunun çözülmesi halinde motel yapabileceklerini de sözlerine ekledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER