ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 10:50

Başkan Yılmaz hemşehrilerine iftar verdi

Başkan Yılmaz hemşehrilerine iftar verdi


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iftar sofrasında hemşehrilerini ağırladı. Canik İlçesi Emine Kefeli Parkı'nda iftar programı düzenleyen Başkan Yılmaz, vatandaşlarla sohbet edip oruç açtı.

İftar sonrasında yaptığı kısa konuşmasında, Ramazan ayının bereketine değinen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Bu sene Ramazan’da şehrimizin her yanında oluşturulan açık hava iftar sofraları var. İftar sofraları geleneği her gün biraz daha gelişiyor şehrimizde. Ben de bundan çok memnuniyet duyuyorum. Allah, bu iftarlara katılanlardan razı olsun.” şeklinde konuştu.

İftar davetine insanların iştirak etmesinin büyük önem taşıdığının altını çizen Başkan Yılmaz, “Herkes evinde bir parça ekmek bir tas çorba bulabilir iftarını açmak için. Ama insanlarımız, gidelim orada o kalabalıkla bu güzel ortamı paylaşalım diyor ve buralara geliyorlar. Bana, aynı Mekke’deki, Medine’deki Ramazan esnasındaki o mübarek ortamda yapılmış olan iftarları hatırlattı bu akşamki ortam, bu beraberlik ve bu güzellik. Allah tekrarını nasip eder inşallah ve önümüzdeki yıllarda da büyüklerimizle, abilerimizle, ablalarımızla, kardeşlerimizle nice Ramazan akşamlarında bu güzellikleri paylaşırız.” ifadelerini kullandı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER