ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 15:48

Başkan Yılmaz, Belediyecilik Vizyonu Toplantısı’na katıldı


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Ar-Ge Başkanlığı ve Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen '2023'e Doğru Belediyecilik Vizyonu' Çalışma Toplantısı'na katıldı. Başkan Yılmaz, toplantıda 'Kamu Sorumluluğu ve Yatırım Öncelikleri' başlıklı sunum yaptı.

    9-10 Ekim 2013 tarihlerinde Sapanca Güral Otel’de gerçekleştirilen Çalışma Toplantısı, konu üzerine uzmanlaşmış Ak Partili Parlamenterler, Belediye Başkanları, uzman ve akademisyenleri bir araya getirdi. Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Menderes Türel ile Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe katıldı.

    Çalışma toplantısında, 'Yeni Şehirler ve Kentsel Dönüşüm', 'Sivil Toplum, Şeffaflık, Katılımcılık Çerçevesinde Belediye Yönetimi', 'Karşılaştırmalı Yerel Yönetimler: Türkiye ve Dünya Örnekleri', 'Kamu Sorumluluğu ve Yatırım Öncelikleri’ ve 'Yerel seçimler ve Kampanya İletişimi' başlıklarında beş farklı oturum gerçekleştirildi. Basına kapalı olarak yapılan toplantıdaki görüşmeler daha sonra raporlaştırılarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da sunulacak.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER