ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 21:27

"Başkan Tatı, bakanı çağırdığımız için bize küfretti"

"Başkan Tatı, bakanı çağırdığımız için bize küfretti"


Yörükler Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Gülcan, Bakan Veysel Eroğlu'nun yörük şenliğine katılmasının ardından alandaki elektriğin Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı tarafından kestirdiğini öne sürdü. Gülcan, "Biz kendisini 'hoş geldiniz' diyerek karşılamamıza rağmen bize tepkili bir şekilde ağza alınmayacak küfür dolu hakaret ederek alanını terk etmemizi istedi." dedi.

Yörükler Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Gülcan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun İzmir'deki Yörük Şenliği'ni ziyareti sırasında yaşananlarla ilgili basın toplantısı düzenledi. Olayın sorumlusunun Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı olduğunu söyleyen Gülcan, şenliğin siyasi bir yönünün bulunmadığını ifade etti.

Gülcan, "Buca Belediye Başkanlığı'ndan alınan izin doğrultusunda 18 Mayıs akşamı geleneksel çadırlarımızı kurduk. 19 Mayıs günü İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile açılışımızı yaptık. İzmir Yörük Beyimiz tarafından; şölenimize yakın bir programda bulunan, kendisi de yörük beyi olan ve bize de her türlü desteği veren Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nu davet ettik. Yoğun programına rağmen bizleri kırmayarak sayın bakanımız davetimize katılmıştır. Şenlik alanına gelerek çadırlarda ve alanda bulunan tüm yörükleri samimi bir şekilde selamlamış; söz verilmesi akabinde kısa bir siyasi içeriği olmayan daha önceki yörük derneklerine yapmış olduğu destekleri ve bundan sonraki yapacağı katkıları anlatmıştır. Kendisinin de bir yörük beyi olduğunu ve İzmir Yörükler Derneği'ne yörük ormanı yapılması talimatını vererek bir dahaki şölenin burada yapılması talimatını vererek alandan ayrılmıştır. Bu ortam şölen alanında memnuniyetle karşılanarak bayram havası olmuştur." dedi.

Programa devam edecekleri sırada elektriklerin kesildiğini söyleyen Gülcan, "Davet ettiğimiz ve açılışa konuşma programında yer verdiğimiz Buca Belediye Başkanı Sayın Ercan Tatı bakanımızın ayrılmasından sonra şölen alanına gelerek Dernek Başkanı Mehmet Gülcan'ı yanına çağırdı. Biz kendisini 'hoş geldiniz' diyerek karşılamamıza rağmen bize tepkili bir şekilde ağza alınmayacak küfür dolu hakaret ederek alanını terk etmemizi istedi." diye konuştu.

Bu olayın kendilerini çok üzdüklerini söyleyen Gülcan, "Biz Yörükler Derneği olarak hiçbir siyasi düşünce arzusunda olmadan şölen düzenleyerek gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak isterken olayı siyasallaştıran Buca Belediye Başkanı Sayın Ercan Tatı'yı şiddetle kınıyoruz. Bu olayla ilgili misafirimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr.Veysel Eroğlu'na verdikleri destekten dolayı saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyoruz." ifadelerini kulladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER