ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 11:53

Başkan Sözlü, Yozgatlılarla kahvaltıda buluştu

Başkan Sözlü, Yozgatlılarla kahvaltıda buluştu


Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Yozgatlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen kahvaltıda Yozgatlılarla bir araya geldi.

Dernek Başkanı Musa Şahin, Adana'da 20 bin civarında Yozgatlı bulunduğunu belirterek, burada yaşamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Şahin, bundan sonraki aylarda dernek olarak bazı etkinlikler planladıklarını, ilerleyen süreçlerde bunları gerçekleştireceklerini kaydetti. Şahin, “İnsanların doğduğu yer kadar doyduğu yer de kendi memleketidir. Türkiye’nin dört bir tarafı cennet diyoruz hep. Adana da bu cennet vatanın bir parçası, burada olmaktan son derece memnunuz, mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise mikro milliyetçiliğe karşı olduklarını her defasında söylediklerinin altını çizerek, “Yozgat’ta yaşayan Adanalılar, kendilerini Yozgat’ın bir parçası olarak görmektedirler. Adana’da yaşayan Yozgatlı hemşehrilerimizin de kendilerini Adanalı olarak görmesinden daha doğal bir şey olamaz. Bizleri burada buluşturan, başta dernek başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum.” şeklinde konuştu. Kahvaltıya çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve iş adamı ile Yozgatlılar katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER