ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 22:56

Başkan Selmanoğlu'na ihaleye fesat karıştırma suçundan beraat

Başkan Selmanoğluna ihaleye fesat karıştırma suçundan beraat


Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu hakkında ihaleye fesat karıştırma suçundan yargılandığı davada beraat kararı verdiği bildirildi.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun avukatı Aziz Dinç, belediye salonunda düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Av. Aziz Dinç, “Müvekkilim Elazığ Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu ve diğer şüphelilerin yargılandığı Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2011/349 Esas sayılı dava dosyası ile ilgili olarak 26.03.2013 tarihinde müvekkilim ve yargılanan kişiler hakkında ihaleye fesat karıştırma suçundan beraat kararı verildiğini daha önceki basın toplantımızla bildirmiştik. Fakat yerel bazda yayın yapan bir televizyon programında, ellerinde mahkeme kararı olmasına rağmen, müvekkilimin ihaleye fesat karıştırma suçundan beraat etmediğine dair beyanlar ve değerlendirmeler yapıldı. Elazığ kamuoyunda 'Belediye İş Merkezi' davası olarak anılan eski Elazığ belediye binasının yeri ile ilgili müvekkilim Sayın Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu ve diğer sanıklar hakkında görevi kötüye kullanma suçundan dolayı yapılan yargılama sonuçlandı. Elazığ 2. Sulh Ceza Mahkemesi 2011/469 Esas sayılı dosyası ile ilgili bugün yapılan duruşma sonrası yargılanan tüm kişiler hakkında beraat kararı verdi." dedi.

        Av. Dinç, ayrıca Elazığspor’a Kamu İhale Kanunu ve diğer kanun hükümleri doğrultusunda ihale edilen şehir içindeki otopark yerlerinin tahsisine ilişkin birden fazla yapılan şikayetlerin sonucuna da açıklık getirdi. Dinç, müvekkili Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu ve diğer sanıklar hakkında görevi kötüye kullanma suçundan dolayı Elazığ 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2012-365 Esas sayılı dosyası ile ilgili yaptığı yargılama sonucu 19.03.2013 tarihinde beraat kararı verdiğini söyledi.

Mahkeme kararları ile ilgili, devam eden bir yargılama süreci olduğundan dolayı değerlendirme yapmalarının mümkün olmadığını kaydeden Av. Dinç, "Türk Ceza Kanunu, Basın Kanunu hükümleri göz ardı edilerek Nisan 2010 tarihinden itibaren yapılan yorumlar, programlar vardı. Bunun yanında internet üzerinden bu hükümleri ihlal eden, ayrıca müvekkilime yönelik olumsuz beyan ve yorumlar yapan, kişilik haklarına saldırı mahiyeti taşıyan demeçlerle ilgili gerekli bilgi ve belgelerin tümünü tespit ettik. Bu yöndeki hukuki çalışmalarımız önümüzdeki hafta sonunda tamamlanacak. Bu kişilerle ilgili yasal haklarımızı kullanarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağımızı dile getirmek istiyorum. Yargılama süreci devam ettiğinden dolayı diğer konular ile ilgili bir değerlendirme yapmam söz konusu değildir.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER