ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:53

Başkan Selmanoğlu, İspanyol öğrencileri ağırladı


Avrupa Birliği öğrenci değişimi projesi kapsamında Elazığ’a gelen bir öğretmen ve 5 İspanyol öğrenciden oluşan heyet, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nu ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette geçtiğimiz yıl aynı proje kapsamında İspanya’ya giden Elazığ Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri de katılırken, bir süre Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ile sohbet eden heyet üyeleri, kendilerini kabulünden dolayı da ayrıca teşekkür ederken, Belediye Başkanı Selmanoğlu’nu da en kısa sürede İspanya’da ağırlamak istediklerini belirtti.

Heyet üyelerine Elazığ’ın mahalli yiyeceklerinden orcik, dut ve pestil ikramında bulunan Başkan Selmanoğlu daha sonra Türk ve İspanyol öğretmen ile öğrencilere çeşitli kitap hediyelerinin yanı sıra, Elazığ’ın meşhur 8 köşe kasketi ve yazmalarından da armağan ederek birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gerçekleşen ziyaretten dolayı son derece memnun olduğunu ifade eden Başkan Süleyman Selmanoğlu, hazırlanan bu anlamlı ve güzel projeler sayesinde öğrenci ve öğretmenlerimizin yabancı ülkede bulunan okulları ve şehirleri gezdiklerini, ilimize gelen misafirlerimizin de Elazığ’ı tanıttıklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER