ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:39

Başkan Özhaseki: Batıda neye imrenmişsem, onu şehrimize taşıdık

Başkan Özhaseki: Batıda neye imrenmişsem, onu şehrimize taşıdık


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'nin altyapısı, stadyumu, raylı sistemi ve yeşil alanları ile batı standartlarında yaşam koşullarına ulaşmış bir şehir olduğunu söyledi. Özhaseki, "Bir zamanlar batıya yaptığım gezilerde görüp de imrendiğim ne varsa şimdi onların hepsi Kayseri'de var." dedi.

Mehmet Özhaseki, parklarda sabah sporu yapan kadınlarla Anneler Günü nedeniyle yemekli toplantıda bir araya geldi. Erciyes Kardan Adam Tesisleri'nde toplantıya eşi Başkan Özhaseki ve Neşe Özhaseki'nin yanı sıra 24 ayrı parkta sabah sporu yapan yaklaşık 800 bayan katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel, yaptığı açılış konuşmasında 24 parkta düzenli olarak her sabah 2 bin kişiye spor yaptırıldığını belirtti. Üstünel, "Bunların yanı sıra yaz spor okulları kapsamında 22 branşta yaklaşık 15 bin öğrenciye eğitim verdik. Bu yaz dönemi için de çalışmalarımız sürüyor. Belediyeye ait spor ve fitness salonlarından da 3 bin 500 kişi yararlanıyor. Ayrıca engelliler, gaziler, sevgi evlerinde kalan çocuklar ile yaşlılarımız için salonlarımızın kapısını açtık ve ücretsiz olarak bu gruplara spor yaptırıyoruz." dedi.

"ANNELER, EN GÜZEL VARLIKLAR"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak başladı. Annelerin dünyanın en güzel varlıkları olduğuna vurgu yapan Başkan Özhaseki, ne yapılırsa yapılsın annelerin hakkının ödenmeyeceğine dikkat çekti.

Konuşmasında daha sonra belediye hizmetleri hakkında bilgiler de veren Başkan Özhaseki, belediye hizmetlerinin sabahtan akşama, doğumdan ölüme kadar devam ettiğini ifade etti.

Özaheseki şöyle devam etti: "Uzun yıllar şehrin altyapısını tamamlamak için uğraştık. Ardından üst yapıdaki noksanlıkları giderdik. Daha sonra Erciyes gibi, raylı sistem gibi, stadyum gibi şehri geleceğe taşıyacak dev projeleri hayata geçirdik. Bir zamanlar köy diye bakılan, taşra diye bakılan bir şehirken, şimdi AB'nin başkenti Strasbourg'un ABD'nin 17 milyon nüfuslu eyaleti Kuzey Carolina'nın 'kardeş şehir' olmak istediği 'model şehir' haline geldik. Bir zamanlar batıya yaptığım gezilerde görüp de imrendiğim ne varsa şimdi onların hepsi Kayseri'de var. 'Bizde de böyle güzel statlar olur mu?' diye imrenmiştim, şimdi en güzeli var. Toplu taşımada üç kez ödül almış raylı sistemimiz var. Pırıl pırıl parklarımız, sorunsuz altyapımız var. Şimdi yerli yabancı yüzlerce heyet Kayseri'ye gelip yaptıklarımızı incelemeye, işin sırrını öğrenmeye çalışıyor." diye konuştu.

"SIRA KEYİFLİ PROJELERDE, KENT ESTETİĞİNDE"

Son olarak da çalışmaları devam eden hizmet ve yatırımlara değinen Başkan Özhaseki, kent estetiğine ve kültür-sanat alanına özel önem verdiklerini kaydederek, "Şimdi sıra keyifli projelere geldi. Kente estetik katacak, kentlinin sosyal-kültürel alandaki beklentilerini karşılayacak projeler geliştiriyoruz. Cumhuriyet Meydanı ve ona çıkan bulvarlardaki binaların yüzeylerindeki tabela kirliliğini kaldırıyoruz. Şehrin tarihi ve turistik eserlerinin kolayca gezilmesini sağlayacak Kültür Yolu'nu yapıyoruz. Selçuklu Müzesi, Kaleiçi Kültür Merkezi gibi turizme yönelik projelerimiz var. Bütün bunların yanı sıra da Anadolu Harikalar Diyarı'nı bu yaz içinde hizmete açıyoruz. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere her yaştan insana hitap edecek 10 ayrı aktivite alanının olduğu 700 bin m² büyüklüğündeki bu eğlence ve dinlence merkezini tamamlamak üzereyiz. Şehir olarak çok güzel bir gelişme trendi yakaladık, bunu inşallah hep birlikte sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Programa katılan bayanlar da Başkan Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki'ye çiçek vererek organizasyon için teşekkürlerini iletti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER