ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 18:25

Başkan Mustafa Akaydın, savcıya ifade verdi


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, A-Kent ihalesine fesat karıştırmak iddiasıyla Antalya adliyesinde ifade verdi. Sabah 09.30’da başlayan ifade yaklaşık 5 saat sürdü.

Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal’a ifade veren Başkan Akaydın, "A-Kent ihalesi ile ilgili bir sürece yönelik ifade verdim. Belediyemiz Danıştay incelemesiyle bu ihaleden aklanmış bir belediyedir. Uzun uzun sorulan sorulara gereken cevaplar verilmiştir. Olayda yargı vardır, hukuk vardır. Yargı henüz yoktur ama hukuki süreçlerde konuşmak etik değildir. Hukuku yıpratmaya hiçbirimizin hakkı yoktur.” dedi.

Suçlamalar ve ifadesiyle ilgili şu an yorum yapmayacağını belirten Akaydın, adliye önünde kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Akaydın adliyeden sonra Akdeniz Üniversitesi’ne (AÜ) başka bir soruşturma için geçti.

Akaydın AÜ’deki soruşturma ile ilgili de şu bilgileri verdi: “6-7 sene önce yapılmış ihale ile ilgili Akdeniz Üniversitesi savcısına ifade vermek üzere, yani YÖK Denetleme Kurulu Üyesine ifade vermek üzere üniversiteye gidiyorum. Tesadüfen ikisi çakıştı birbiriyle. Zannediyorum 6-7 sene öncesini 2-3 yıldır karıştırıyorlardı, bir şey bulmuşlar. Buldukları konu benim iftihar edeceğim bir konu. Antalya’ya ve Türkiye’ye çok güzel bir eser kazandırdım. Fakülte hastane binasının arkasındaki Arge Merkezi binasıdır. Maalesef 4 yıldır bu bina bitirilememiştir, ben bıraktığımdan beri. Niye böyle bir inşaata kalkıştığımın ifadesini vereceğim.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER