ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Temmuz 2014 Salı 15:37

Başkan mahyaya adını yazdırdı

Başkan mahyaya adını yazdırdı

Mahya’da adının yazılması büyük tepki çekince Başkan Güvenç’in adı kaldırıldı.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Celalettin Güvenç’in, Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan Dergah Camii minaresinde ışıklı mahyadaki ışıklı mahyada mesajını yazdırdı. Mahya’da adının yazılması büyük tepki çekince Başkan Güvenç’in adı kaldırıldı.

Şanlıurfa’nın eski valisi de olan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kentin simgesi Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan Dergah Camii’nin minarelerinin ortasına konulan ışıklı mahyaya ’Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç Hayırlı Ramazanlar Diler’, ’Hoş geldin ya şehri-i Ramazan’, ’Oruç tut, sıhhat bul’ yazdırdı.

Mahyada yer alan Celalettin Güvenç’in ismini görünce başta bu camiye gelen cemaat olmak üzere halk mahyaya isim yazdırılmasına büyük tepki gösterdi. Tepkiler sosyal medya üzerinden de artınca da Ak Partili Celalettin Güvenç, 2 gün kalan ismini mahyadan kaldırttı.

’SEHVEN YAZILDI, İNCELEME BAŞLATILDI’

AK Partili Celalettin Güvenç’in adının camideki mahyaya yazılması ve tepki üzerine indirilmesinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan yazılı açıklama yapıldı.

Şehrin çeşitli noktalarında vatandaşların Ramazan ayının kutlandığı, Başkan Güvenç’in adının mahyaya yanlışlıkla yazıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ramazan ayının kent genelinde daha etkin yaşanması için bir takım çalışmalar yapılmış, şehrin muhtelif yerlerinde bilgisayar yazılımı ile vatandaşlarımızın Ramazan ayı kutlanmıştır. Bu kapsamda üst geçitler için kullanılan bilgisayar yazılımında, ’Oruç tut, sıhhat bul’ hadisi ile ’Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan’ ve ’Hayırlı Ramazanlar’ kutlama mesajları yer almış, son olarak da ’Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in unvanı yazılmıştır. Üst geçitler ve muhtelif yerlere asmak için hazırlanan; hazır matbu bilgisayar yazılımının sehven mahyada da kullanıldığının anlaşılması üzerine gerekli çalışma yapılıp; ’Oruç tut, sıhhat bul, Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan’ olarak düzeltmeye gidilmiş, sorumlular hakkında da inceleme başlatılmıştır. Öte yandan Hadis ve vatandaşlarımıza yönelik kutlama mesajını görmeyerek, kamuoyunu bilinçli bir şekilde yanıltmak için sadece Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in ismi mahyada varmış gibi haberlerin de yapılması da ayrıca manidardır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur." 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER