ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:45

Başkan Kocaoğlu: Olimpiyatlar, dünya barışı açısından çok önemli

Başkan Kocaoğlu: Olimpiyatlar, dünya barışı açısından çok önemli


İzmir Fuarı’ndaki Kültür Şöleni’ne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “140 değişik ülkeden gelen ve Türkçe konuşan öğrenciler, ülkemiz açısından, dünya barışı açısından, insanlık açısından, ülkemizin geleceği açısından son derece önemli.” dedi.

Bu yıl 11’incisi yapılan Türkçe Olimpiyatları’nın Kültür Şöleni, İzmir Fuarı’nda gerçekleşiyor. Fuardaki etkinliklerin açılış törenine katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, organizasyonda emeği geçenleri kutladı. Kocaoğlu, Türkçe konuşan 140 civarındaki ülkenin İzmir’de buluşması ve bu ülkelerin kendilerini tanıtmasının önemine dikkat çekti. Başkan Kocaoğlu, şöyle devam etti: “Türkçe öğrenmiş öğrencilerin gelmesi, ziyaret etmesi ülkemiz açısından, dünya barışı açısından, insanlık açısından, ülkemizin geleceği açısından son derece önemli. Ben tüm emeği geçenlere sizlerin aracılığıyla sonsuz teşekkür ediyorum. Ve gelişerek büyümesini canı gönülden arzu ediyorum.”

Kültür Şöleni’ne ev sahipliği yapmanın görevleri olduğunu ifade eden Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bütün kültürel, sanatsal çalışmalara mevzuatın el verdiği kadarıyla destek olduğunu söyledi. Türkçe Olimpiyatları’nın, aynı zamanda çok büyük bir tanıtım organizasyonu olduğunu kaydeden Kocaoğlu, “Böyle bir organizasyonu ortaya çıkartanlara ve İzmir’de yapan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan, Expo 2020 için çalışmaların hızla devam ettiğini aktaran Kocaoğlu, Expo’yu en iyi İzmir’in yapacağına inandıklarını ve inançla çalıştıklarına dikkat çekti.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER