ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 18:15

Başkan Kadıoğlu, Pınar Mahallesi sakinleriyle buluştu

Başkan Kadıoğlu, Pınar Mahallesi sakinleriyle buluştu


Esenyurt Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca geleneksel hale getirdiği gönül sofralarının bu seferki adresi Pınar Mahallesi oldu.

Ramazan ayında her gün bir mahalleye kurulan ve binlerce kişinin katıldığı iftar sofralarında Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, komşuluk ve kardeşlik mesajları verdi. İftar sofrasına katılarak ramazan bereketini birlikte paylaşan Esenyurtlu vatandaşlar, Necmi Kadıoğlu’na teşekkür etti. Pınar Mahallesi’nde kurulan iftar sofralarında vatandaşları selamlayan Kadıoğlu, "Ayrımcılık yapmadan, birlik ve beraberlik içerisinde bu mübarek ayda, gelin bu bereketi hep birlikte paylaşalım." dedi.

Başkan Kadıoğlu’nun bir sonraki durağı ise Gaziler Parkı’nda kurulan Ramazan etkinlik alanı oldu. Kadıoğlu, burada Esenyurt sakinleri ve Minik Dualar Grubu’nun kurucu ve proje sahibi Tasavvuf Müziği Sanatçısı Ertuğrul Erkişi’nin Ramazan ruhunun yansıtıldığı tasavvuf konserini dinledi. İlçe sakinleri Ertuğrul Erkişi’nin seslendirdiği ilahilere eşlik etti.

Ramazan etkinlik alanında konuşma yapan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu sözlerine Hadis-i Şerif ile başladı. "İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız” diyerek Peygamberimizin güzel sözünü hatırlattı. Kadıoğlu, “ Ramazan ayının bereketini hep beraber paylaşmalıyız. Din, dil, ırk, köken ve renk gözetmeden ramazan ayı vesilesiyle ayrımcılıktan ve birbirimizi ötekileştirmelerden kaçınmalıyız. Birileri dine muhalefet ediyor. Üzerimizden her türlü oyunlar oynansa da, aramıza nifak sokulmaya çalışılsa da, bizler bu oyunlara gelmeyeceğiz." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER