ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 16:18

Başkan Genç: Her zaman emekçilerin yanındayız

Başkan Genç: Her zaman emekçilerin yanındayız


Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, emekçilerin toplumun en muteber kesimi olup takdiri hak ettiklerini söyledi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yapan Başkan Genç, emekçilerin her zaman yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

    1 Mayıs'ın kavganın, şiddetin, çatışmanın günü değil, birliğin, dayanışmanın, mücadelenin, demokrasinin, barışın, kardeşliğin ve baharın günü olduğunu hatırlatan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, tüm işçilerin 1 Mayıs Bayramı’nı kutladı. 1 Mayıs’ı emeğiyle, alın teriyle geçimini temin eden, milli gelire büyük katkı sağlayan milyonlarca çalışanın gururla idrak ettiği anlamlı bir günün şeklinde gördüğünü kaydetti.

    Helal kazancını elde etmenin arayışında olan işçilerin millet ve devlet hayatında yeri doldurulamaz önem ve kıymeti bulunduğunun altını çizen Başkan Osman Genç, “Vatanımızın her köşesinde ve belediyemizde sahip oldukları en önemli değer olan emekleriyle, milletimizin ihtiyaçlarını karşılayan emekçilerimizin, sosyal ve ekonomik hayatta büyük payları vardır. Bizler de belediyemizin iş ve hizmet üretiminde birinci derecede rol oynayan işçi kardeşlerimize hak ettiklerini, alınlarının teri kurumadan vermek için çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

    Yerel yönetimler olarak emekçilerin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmaları için çaba gösterdiklerine değinen eden Başkan Genç, "Belediyelerimizde yerel ve demokratik mücadelenin en önemli alanı olan emeğe saygının yollarını açmaya çalışıyoruz. Emekçilerin; sosyal adalet, barış, bağımsızlık, eşitlik ve özgürlük taleplerine tüm halkımızın sahip çıkacağına inancımız tamdır. Bu vesile ile 1 Mayıs'ta emekçilerin ve halkımızın verdiği mücadelenin bu ülkeye barış getirmesini diliyor, bütün emekçilerimizin birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs'ını kutluyorum." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER