ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 17:10

Başkan Genç: "Değişimi iyi analiz ediyoruz"


Globalleşen dünyada şehirlerin bir yarış içerisinde olduğunu söyleyen Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç," Biz de Canik’i bu yarışta en yukarıda tutmanın gayreti içerisindeyiz. Değişen dünyada güçlü bir şehir olmak için değişimi iyi analiz ediyoruz ." dedi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Dost Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği'ni (DOST-DER) ziyaret etti. Dernek Başkanı Hüseyin Mutlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Genç, "Biz bilimsel çalışıyoruz. Canik'i, dolayısıyla Samsun'u koşar adımlarla geleceğe taşıyoruz. Yaptığımız projeler sadece ilçemize değil, Samsun ve bölge geneline hitap ediyor. Ayrıca yatırımlarımızı sadece bir bölgede değil ilçenin dört bir yanında yapıyoruz ki böylece ilçemizde topyekün bir gelişim söz konusu. Yatırımlarımızdan herkes yararlanıyor." diye konuştu.

CANİK'TE DÖNÜŞÜM HAREKETİ YAŞANIYOR
Başkan Genç, "Globalleşen dünyada şehirler bir yarış içerinde. Biz de Canik’i bu yarışta en yukarıda tutmanın gayreti içerisindeyiz. Değişen dünyada güçlü bir şehir olmak için değişimi iyi analiz ediyoruz. Bu doğrultuda İlçemize baktığımızda Canik'te büyük bir dönüşüm hareketi yaşanıyor. Samsun'un en büyük meydanına sahip olan ilçemizde, Karadeniz'in ilk ve en büyük kentsel dönüşümünü gerçekleştirdik.. Samsun ve bölgenin en büyük sağlık, ticaret, eğitim ve spor yatırımları hayat buldu. Yatırımcının önünü açan anlayışımızla, 2,5 milyar liralık yatırım sonucunda, 5 binden fazla kişiye iş kapısı açtık, işte bizim belediyecilik anlayışımız bu." şeklinde konuştu.

Dost Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Mutlu ise "Başkanımızın bizleri ziyaret etmesinden son derece mutlu olduk. Canik'teki gelişimi ve değişimi yakından takip edenlerdeniz. Bu anlamda Başkanımızı hizmetlerinden ötürü kutluyor, İlçeye kazandırdığı yatırımlarla aynı zamanda Samsun'un gelişimine de vermiş olduğu katkıdan dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER